БЈЕЛИЦА СЈАЈАН: Искористио малу минутажу против резервиста Лејкерса

08.04.2022. 07:50
Nemanja Bjelica
Немања Бјелица / Извор: Реутерс

Стеф Кари опет није играо.

Голден Стејт је као домаћин савладао Лос Анђелес Лејкерсе 128:112. Гости иза којих је очајна сезоне и неуспех у борби за плеј-оф (и плеј-ин) били су без првих звезда Леброна Џејмса, Расела Вестбрука и Ентонија Дејвиса, али су и резервисти пружили добар отпор фаворизованом ривалу, трећепласираном на табели Западне конференције с учинком 51-29.

МЕЧ ЗА ПАМЋЕЊЕ: Јокић КРВАРИО, СРУШИО рекорд, оверио плеј-оф (ВИДЕО)

ОПРОШТАЈ Дејан Радоњић дао изјаву којом је најавио последњи меч у Евролиги за Црвену звезду

ЕВРОЛИГА: Макаби убедљив против Барселоне, Амрани савладао Асвел

Сјајан меч одиграо је Тејлен Хортон-Такер који је убацио 40 поена, пратио га је Малик Монк са 24, па Двајт Хауард са 16 и Остин Риверс са 12.

И Вориорси су били без своје прве звезде, повређеног Стефа Карија, па је улогу лидера преузео Клеј Томпсон са 33 поена за 33 минута. Џордан Пул је убацио 19, уз 11 асистенција, Ендрју Вигинс 17, Дрејмонд Грин, Ото Поретер и Гери Пејтон Други по 10, а Немања Бјелица девет, уз шест скокова и три асистенције за 15 минута у игри.

Могао је Србин и боље. У другој четвртини, гађао 4/5 из игре, али га је Стив Кер вратио на клупу, па није остварио бољи учинак.