БОГ-ДАНОВИИИИИЋ! Тројкашки рекорд каријере српског аса - СРУШИО СТРШЉЕНОВЕ! Каква партија

11.04.2021. 21:26
Bogdan Bogdanović
Богдан Богдановић / Извор: Профимедиа

Махер.

Богдан Богдановић убацио невероватних осам тројки и предводио Атланту у победу над Шарлотом  101:105 (20:33 25:19 32:23 24:30).

ЗВЕЗДА СЛАВИЛА ПРОТИВ ИГОКЕЕ: Радоњић открио шта је ПРЕСУДИЛО да црвено-бели славе

ОД ПОНОРА ДО ТРИЈУМФА: Звезда ДОШЛА до ВАЖНЕ победе уз РЕВАНШ за највећу бламажу

ШОК У ТУРСКОЈ: Звездаш и Партизановац СРУШИЛИ Фенербахче Игора Кокошкова

Атланта је решила прву четвртину у своју корист, "Хорнетси" су примили 33 поена а дали 20.

Богдановић је у другој четвртини погодио тек две тројке, домаћини "Спектрум центра" су успели да добију други период игре резултатом 25:19 и тако дођу на разлику од седам поена пре одласка на полувреме 52:45.

Током треће четвртине на паркету у дресу Атланте играо је само Боги. Богдановић је забележио 11 поена у трећем интервалу игре, просто је "сипао" тројке, али без праве подршке. Шарлот решава ову четвртину у своју корист са 32:23 што је донело преокрет у укупном резултату - 77:75 за "Хорнетсе".

Последња четвртина је била права клацкалица, Шарлот се одваја на 85:80 кошевима МекДенијелса и Бијомба. Хил је смањио на 82:85 а онда су Бриџес, Ванамејкер донели 10. Уследила је серија Вилијамса који смањује на 94:97, Богдановић потом смањује на 97:99 да би Капела донео изједначење на 2:41 пред крај утакмице.

Преокрет доноси Вилијамс који погађа за 103:101 а онда промашај Розије за 3 поена на шест секунди - Богдан бележи скок у одбрани и то су слободна бацања. Боги погађа оба и то је 105:101

Богдановић је уписао 32 поена, са осам тројки што му је рекорд каријере у НБА.