БОГДАН БРИЉИРАО: Имао ФРКУ са Дерозеном и није му остао ДУЖАН (ВИДЕО)

11.12.2017. 08:18
Bogdan Bogdanović
Богдан Богдановић / Извор: Фото: Printscreen

Прегршт узбуђења у Калифорнији.

Богдан Богдановић одиграо је одличну утакмицу у поразу Сакрамента од Торонта резултатом 102:87, а судије су зажмуриле када га је Демар Дерозан ударио у лице.

ЧАКАРЕВИЋ ПОСЛЕ ПОРАЗА ОД ЦЕДЕВИТЕ: Морамо да покушамо да се издигнемо из ове ситуације (ФОТО)

ЗАКОН ВЕРОВАТНОЋЕ ПРЕД ЖРЕБ: На ноге ВЕЧИТИМА стижу Италијани или Шпанци (ФОТО)

Богдан је на паркету провео 29 минута и за то време постигао 15 поена, од тога четири тројке из осам покушаја, имао је и један скок и асистенцију.

У трећој четвртини је озбиљно варничило на паркету. Најбољи играч Репторса Демар Дерозан,  ударио по лицу српског репрезентативца. Дошло је до кошкања двојице играча. Дерозан је баш био спреман за обрачун, али Богдан није устукнуо, узвратио му је. Брзо су реаговали саиграчи једног и другог, те спречили озбиљнији фајт. Можда и спасили Деризана да добије батине.

Судије су потом прегледале снимак, али је Дерозан остао некажњен.

Минесота је савладала Далас, Карл Ентони Таунс је убацио Мавсима 28 поена, имао 12 скокова, гости су се добро држали, одиграли боље од очекиваног, али су им грешке, чак 18 на крају дошле главе. Џими Батлер се распуцао у последњој четвртини, завршио је са 22 поена. Немања Бјелица је због повреде пропустио и девети меч у сезони.

Денвер је после продужетка пао у Индијани, очекивали смо повратак Јокића, али он је и даље на боловању, иако је повреда залечена. Погађате, Нагетси нису ништа могли Оладипу, убацио је рекорд каријере 47 поена. Он је локални момак, тачније студирао је колеџу у Индијани и изгледа да му је долазак у Пејсерсе потез каријере. Незаустављив је ове сезоне, бивши пик број 3 је испраћен овацијама. Индијана је била на -8, три минута пре краја, успела да поготком Јанга стигне до продужетка, а онда дилеме није било, серија 12:2 у додатних пет минута и нови тријумф.