БОЈКОТ? Играчи Монака не желе да играју мајсторицу
Тешки дани у Кнежевини
Хаос у Француској влада пред одлучујући, пети меч финалне серије тамошњег кошаркашког шампионата између Париза и Монака, који треба да се одигра у престоници ове земље.
Наиме, кошаркаши клуба из Кнежевине спремни су да бојкотују овај сусрет у случају да за њега буду суспендовани Метју Стразел и Алфа Дијало!
Како пише угледни француски лист Л'Екип, одређени број играча Монака је истакао да неће играти пети сусрет ако буду суспендовани њихови саиграчи, који су направили испаде током трећег меча ове серије.
Тада је Алфа Дијало искључен, а одмах за њим је пут у свлачионицу показан и Метјуу Стразелу, који је познатом судији Мехдију Дифали рекао да вара и краде у корист Парижана.
Они су наступали у четвртом мечу, јер није био покренут дисциплински поступак, али би зато за мајсторицу могло да буде другачије, према речима председника лиге Филипа Осера. Дисциплинска комисија ће заседати пред пети меч.
У Монаку на суспензије гледају као на пораз, јер је већ огроман број играча због организационих проблема отпао из ростера. Већ ту неће бити Мајка Џејмса, Данијела Тајса, Николе Миротића...
Остаје да се види какав ће бити епилог, али је јасно да ће двојица кошаркаша бити ударена по џепу. Питање је само да ли ће бити удаљени и са терена за мајсторицу.