ЧАЧАНИ БЛИСТАЛИ У ЗАГРЕБУ: Борац срушио Цибону!

28.12.2023. 22:16
KK Borac
KK Борац / Извор: Фото: АБА лига

Наставља се АБА лига...

Кошаркаши Борца из Чачка стигли су до огромне победе у 14. колу регионалне АБА лиге у за њих последњем мечу у овој календарској 2023. години и то после продужетка у Загребу против Цибоне - 97:101.

ОСТАЛИ СМО ДО КРАЈА ЗАЈЕДНО: Тренер Виртуса хвали после победе над Партизаном Luka Banki

ОСТАЛИ СМО ДО КРАЈА ЗАЈЕДНО: Тренер Виртуса хвали после победе над Партизаном

ИМАО ЈЕ ШТА ДА КАЖЕ ЗА СУЂЕЊЕ: Обрадовић после меча причао о спорном детаљу са краја утакмице Željko Obradović

ФЕНЕРУ ПРИПАО ДЕРБИ ИСТАНБУЛА: Жалгирис и Ефес наставили серију пораза!KK Fenerbahče

ФЕНЕРУ ПРИПАО ДЕРБИ ИСТАНБУЛА: Жалгирис и Ефес наставили серију пораза!

Гледали смо огромну драму у дворани "Дражен Петровић", где је Цибона пред последњи минут буквално имала све у својим рукама после поена Аранитовића са линије за слободна бацања на 18 секунди до краја којима су стигли до 5.

Али онда је Борац узвратио, прво је Сегу постигао двојку, онда украо лопту и додао Тасићу за 2 1, што нас је на крају увело у додатних пет минута. На све то је Сани Аранитовић промашио тројку за победу Загрепчана.

А у продужетку, Борац је једноставно блистао и није се ни најмање доводила у питање њихова победа. Кренули су серијом 8:0 преко Сегуа, Чарапића и Биртса после чега није било помоћи домаћинима.

На крају су епитет најбољих на мечу поделили Роналдо Сегу и Данило Тасић са по 28 поена, при чему је Сегу имао и 12 асистенција. Одличан је био и Урош Чарапић са 20 поена, док је Џавон Френклин дао 10 поена уз 11 скокова.

У тиму Цибоне је било доста двоцифрених. Најбољи је наравно био Сани Аранитовић са 26 поена, а Крешимир Радовчић дао је 16 поена, Домагој Вуковић је завршио на 13, а Томислав Буљан и Иван Перасовић на по 10 поена.

Борац је сада 7-7 на шестом месту на табели, док је Цибона остала на 5-9.