БОРБА СЕ НАСТАВЉА: Оклахома уз сјајну завршницу дошла до ИЗЈЕДНАЧЕЊА (ВИДЕО)

СрбијаДанас
Rasel Vestbruk, Džejms Harden
Расел Вестбрук, Џејмс Харден / Извор: Профимедиа

Напета прва рунда плеј-офа.

Оклахома Сити Тандери изједначили су у серији прве рунде плеј-офа против Хјустон Рокетса (2:2). Оклахома је одиграла сјајно завршницу меча против Хјустона и славила резултатом 117:114. Хјустон је имао 2:0 у серији и прилику у прошлом мечу да оде и на 3:0, али су сада потпуно испустили предност.

НБА: Лејкерси ДЕМОЛИРАЛИ Портланд - Драгић још једном одржао час кошарке (ВИДЕО)

ДЕНВЕР ЖЕСТОКО ОШТЕЋЕН: Доказано да су судије у завршници "ПОГУРАЛЕ" Јуту (ВИДЕО)

БРУКЛИН ИМА ВЕЛИКЕ ПЛАНОВЕ: Нетси желе Поповича, да ли је на помолу разлаз са Спарсима после 24 године?

Прво полувреме било је поприлично уједначено. Хјустон је био за нијансу бољи у првој деоници, предвођен Џејмсом Харденом, у којој смо видели велики број поена (37:35).

Оклахома је заостајала током читаве друге четвртине, али су у последњем минуту успели да се врате и чак и преокрену резултат.

На крају првог полувремена било је нерешено, пошто је Харден изједначио у контри после украдене лопте Крису Полу (60:60).

А онда на старту другог полувремена шутерска клиника Рокетса.

Погодили су 8 од 8 шутева за три поена и Џеф Грин, Харден, Ковингтон, Гордон и Такер одвели су Хјустон на 15.

Деловало је као да Оклахоми нема спаса, али онда је Хјустон кренуо све да промашује и да губи лопте.

На крају треће деонице уследила је серија од 12:0 и Оклахома се вратила на само поен заостатка.

Рокетси су од оних 8/8 шутирали 3/25 и на овој утакмици су поново оборили рекорд, пошто су шутнули 58 тројки.

Последња четвртина била је изједначена и играло се кош за кош.

Наставили су са промашајима Рокетси у последња три минута, а Шрудер и Крис Пол решили су меч двојкама.

Шрудер је са 30 поена био најбољи на утакмици, пратио га је Крис Пол са 26, а Шеј Гилџес-Александер је такође био добар са 18 поена и 12 скокова.

На другој страни је Харден имао 32 поена, 8 скокова, 15 асистенција и 4 украдене лопте.

Пратили су га Ерик Гордон са 23 и Данијел Хаус са 21 поеном.

Наредни меч на програму је у ноћи између среде и четвртка од 00:30.

Погледајте како изгледа Мина Милутиновић, девојка Немање Недовића

МАСТЕРС СИНСИНАТИ: Сензација! Крајиновић РАСТУРИО Доминика Тима да се све ПУШИЛО

ТЕРЗИЋ НАРЕДИО: Дајте им ЧЕТИРИ комада или се не јављајте! Играчи питали за ПРЕМИЈЕ (ВИДЕО)

НОВАКУ НИЈЕ БИЛО ЛАКО НА ТЕРЕНУ: Ђоковић се МУЧИО цео меч али је послао поруку ОХРАБРЕЊА!