БОСТОН ДЕМОЛИРАО ВОРИОРСЕ: Стеф Кари меч завршио са ЧЕТИРИ ПОЕНА (ВИДЕО)

04.03.2024. 08:00
Stef Kari
Стеф Кари / Извор: Профимедиа

Голден стејт осрамоћен...

Кошаркаши Голден Стејт Вориорса доживели су један од најтежих пораза у историји франшизе - изгубили су од Бостона на гостовању резултатом 140:88. Резултат на полувремену гласио је нестварних 82:38!

НАШ ЈЕ ЗЕК БОЉИ ОД БУФОНА: Гробари полудели због интервенције Ледеја у стилу најбољих голмана (ВИДЕО)Zek

СТОТКА ЗВЕЗДЕ У БАРУ: Морнар немоћан против расположеног Смарта! KK Crvena zvezda

СТОТКА ЗВЕЗДЕ У БАРУ: Морнар немоћан против расположеног Смарта!

Шта је са Партизановим реконвалесцентима? Овако стоје ствари тренутноpovređeni

Шта је са Партизановим реконвалесцентима? Овако стоје ствари тренутно

Екипа Стива Кера играла је у готово најјачем саставу. Кари, Томпсон, Грин, Каминга, Муди чинили су стартну поставу, док је Бостон био ослабљен за једног од најбољих - Кристапса Порзигинса.

Лидер Истока је демонстрирао силу и без Летонца у тиму, мада ни највећи оптимисти међу навијачима Селтикса нису очекивали овакву представу свог тима.

Некада недодирљиви Вориорси су се дословце распали.

Бостон је највеће вођство на мечу имао почетком последње деонице када је на семафору писало 118:62.

Податак који можда најбоље слика немоћ гостију - Стеф Кари је постигао само два поена у првом полувремену.

Најбољи тројкаш у историји ове игре на терену је провео 17 минута, а меч је завршио са вероватно најслабијим учинком у каријери.

Постигао је само четири поена.

Промашио је свих девет шутева за три поена које је испалио ка кошу Селтикса!

Ништа бољи нису били ни остали јасно. О томе, на крају крајева, сведочи овај заиста поражавајући исход у Масачусетсу.

Муди је био најефикаснији од чланова прве петорке са 11 поена, Грин и Томпсон су се такође уклопили у сивило, убацили су по шест поена, а и њих је, као и Карија, Кер послао на клупу много пре краја меча.

Најефикаснији код гостију био је резервиста Лестер Квинонес који је искористио минутажу у "гарбиџ тајму" и са 17 поена се наметнуо Керу.

Џејлен Браун са 29 поена и Џејсон Тејтум са 27 предводили су убитачни напад Бостона, док је Причард допринео разбијању Вориорса са 19.

Дуго ће се памтити овај тријумф Селтикса, који настављају да марширају кроз најјачу лигу несмањеном жестином..

Овим тријумфом поправили су учинак на 48:12.