БРУКА У ЕСТОНИЈИ: Србија и даље без Светског првенства (ФОТО)

21.02.2019. 19:50
Košarkaška reprezentacija Srbije
Кошаркашка репрезентација Србије / Извор: МН Press

Орлови поражени у Талину.

Кошаркаши Србије пропсутили су прву прилику да овере пласман на Светко првенство у Кини, пошто је Естонија славила у Талину са 71:70 (14:16, 17:18, 18:20, 22:18). Орлови имајупоследњу прилику да у недељу обезбеде пласман на СП у Београду победом против Израела. Орлови су у Талину у већем делу меча били у вођству, у неколико наврата имали и седам поена предности, али нису успелои да преломе меч против борбених домаћина који су захваљујући шуту за три у последњој четвртини стигли до преокрета и победе.

Естонија је уз подршку пуних трибина добро почела и брзо повела са 6:0, да би Србија до првих поена стигла са пенала захваљујући Драгану Милосављевићу. Био је то само почетак серије која је и захваљући Милошу Теодосићу била 11-1 и довел до вођства Орлова 11:7 у 6. минуту. Домаћин је испунио бонус што су изабраници селектора Александра Ђорђевића користили да са пенала стигну до лаких поена и Србија је на крају прве четвртине водила 16:14. Боље је Србије отворила другуг деоницу и после тројке Теодосића повела 23:16, али је после пар неискоришћених зицера Естонија успела да се потпуно приближи и у 17. минуту изједфначи на 27:27. Скок у нападу правио је веики проблем Србији, али су Орлови ипак успели да се поново одлепе на 32:27, док су на полувремену водили са тир поена разлике 34:31.

Нешто спорије је Србија отворила друго полувреме па је Естонија у 22. минуту стигла до изједначења 37:37. Поново су Орлови успели да направе предност преко Теодосића и Милосављевића и поведу још једном са максималних sddam поена предности 46:39 26. минуту. Естонце је послужио у тим тренуцима шут за три поена, па Орлови нису успели да дођу и до двоцифрене предности, али је Тепић са пенала донео Србији пет поена предности 54:49 пред улазак у последњу четвртину.

Одлучујућих 10 минута је боље отворила Србија тројком Теодосића и поенима Радуљица и Орлови су још једном стигли до седам поена предности 59:52 у 32. минуту. Међутим, Естонци су серијом 10-0 успели да дођу до потпуног преокрета и поведу са 62:59, али је Јеловац тројком изједначио на 62:62 у 35. минуту и меч је пред последњих пет минута био потпуно отворен. Уследило је три минута игре кош за кош, да би играчи Србије изгубили лопту у нападу, а Раиесте 10 секунди пре краја погодио тројку за предност Естоније 71:68. Покушао је Теодосић да погоди тројку, лопту је ухватио Јеловац, извукао се на тројку и био фаулиран приликом шута за три, али је искористио само два бацања па су Естонци дошли до тријумфа.

ЕСТОНИЈА - СРБИЈА 71:70 (14:16, 17:18, 18:20, 22:18)

ДВОРАНА: Саку Сурхол.

СУДИЈЕ: Ланзарини, Козловскис, Заполски.

ГЛЕДАЛАЦА: 4.000.

ЕСТОНИЈА: Јесур 8, Кангур 4, Куламае 18, Нургер 9, Раиесте 3, Арберт 1, Дрел 4, Китсинг 18, Лане 2, Пасоја, Таитс 4, Трејер.

СРБИЈА: Теодосић 16, Ђоковић, Тепић 2, Милосављевић 16, Аврамовић 5, Паунић, Симоновић, Бирчевић 2, Јеловац 19, Радуљица 8, Јовановић, Гагић 2.

Погледајте како изгледаамеричка одбојкашица Келси Робинсон.