БРУКЛИН ПОЧИШЋЕН: Филаделфија у ПОЛУФИНАЛУ Истока!

22.04.2023. 21:56
KK Filadelfija
KK Филаделфија / Извор: Профимедиа

Нема Ембида, нема проблема...

Кошаркаши Филаделфија Севентисиксерса пласирали су се у другу рунду плеј-офа на Истоку, пошто су и четврти пут заредом победили Бруклин Нетсе.

МИШКО ПОТВРДИО: Највећи српски таленат иде на НБА драфт

НА ОВО СЕ ЧЕКАЛО: Огласио се Пабло Ласо, на помолу велика одлука (ВИДЕО)

ДАН ЗВЕЗДИНИХ ТИТУЛА: После фудбалера и кошаркашице се окитиле трофејом! Невероватна подударност догађаја

Севентисиксерси су играли без најбољег играча и вероватно МВП-ја за ову регуларну сезону Џоела Ембида.

То их није спречило да у тврдој утакмици победе Нетсе у Бруклину резултатом 96:88.

Нетси су боље отворили утакмицу и имали су седам поена предности после прве четвртине, а на полувремену су имали 8.

Гледали смо тврду кошарку са великим бројем промашаја, а у наставку се Фила консолидовала и преокренула резултат.

Трећу четвртину су добили 26:15 и одличном одбраном дошли до преокрета.

Имали су 3 пред последњих 12 минута, а када су отишли на двоцифрену предност на три минута до краја, меч је био решен.

До победе су их предводили Тобајас Херис са 25 поена Мекси са 16. Харден је имао 17 поена (4/18 из игре), уз осам скокова и 11 асистенција. Диентони Мелтон је имао 15 поена.

У пораженом саставу истакли су се Динвиди са 20 и Клекстон са 19 поена и 12 скокова. Најбољи играч екипе Микал Бриџис шутирао је 5/17 и убацио само 14 поена. Кем Џонсон имао је 11 поена и 10 скокова.

У полуфиналу Истока ће играти против бољег из сусрета Бостон Селтикс - Атланта Хокс, где је тренутно резултат 2:1.