БРУТАЛНА ОСВЕТА: Милвоки ДЕМОЛИРАО Атланту, овакво ПОНИЖЕЊЕ Хокси не памте! Богдан не може сам (ВИДЕО)

26.06.2021. 07:38
Bogdan Bogdanović
Богдан Богдановић / Извор: Реутерс

Убедљиво.

Кошаркаши Милвокија прегазили су Атланту у другом мечу финала "Истока" резултатом 125:91 (34:28, 43:17, 26:18, 22:28), изједначили у серији на 1:1 и у потпуности се реванширали Хоксима за брејк из прве утакмице.

СРБИЈА ЗАСЛУЖУЈЕ ДВА ЕВРОЛИГАША! Долазак Обрадовића у Партизан је као да се Џордан вратио у Булсе

ЗАМЕНА ЗА НОКА БИЋЕ ЖЕСТОКА: Звезда жели једног од најцењенијих центара Европе (ВИДЕО)

ТРИНКИЈЕРИ ПОНОВО ЉУТИ ДЕЛИЈЕ: Звездин МВП на прагу Бајерн Минхена

Италија је највише показала у првој фази ЕУРО, млела је ривале, није примила гол, и зато је фаворит вечерас (21.00) против Аустрије које је такође оставила добар утисак. Квота на Италију је 1,53, на икс 3,90, а на Аустрију 7,00. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Италија - Аустрија.

Бакси су меч преломили у другој четвртини, када су серијом 20:0 од вођства 51:40 стигли до недостижних 31 (71:40) и ту је био крај за Хоксе.

Српски репрезентативац Богдан Богдановић иако је постигао само 8 поена (3/6 из игре, 2/4 за три), уз четири асистенције и једну украдену лопту, без изгубљене, за 19 минута проведених у игри, био је можда и најзапаженији у пораженом тиму.

И поред 15 постигнутих поена, ово је за Треја Јанга био један од најгорих мечева у каријери. Насупрот расположеним Јанису Адетокумбу који је постигао 25 кошева (9ск, 6ас, 2 украдене лопте) и Џруу Холидеју са три поена мање, који су били најзаслужнији за тријумф Милвокија. Наиме, Бакси су до полувремена имали шест изгубљених лопти, а само их је прва звезда Атланте изгубила осам.

Све је у Висконсину било јасно после 24 минута кошарке, како је домаћин после најбоље четвртине у сезони са убачена 43 коша, на одмор отишао са 32 поена вишка. Погађали су Бакси са свих позиција, убацили осам тројки до средине друге четвртине, колико у читавој првој утакмици.

У другом кварталу је играо само једна тим, када је и уследила серија која је решила питање победника. Бакси су непогрешиво гађали и за само 180 секунди стигли до убедљивих 71:40.

Ни ту се нису зауставили, затрпавајући кош Атланте, Милвоки је у последњу деоницу ушао са 40 поена предности. Зато је тренер Бакса Мајк Баденхолзер у последњој четвртини шансу пружио резервистима, истина то је учинио и Нејт Мекмилан, па су Јастребови на крају ублажили дебакл.

Погледајте како изгледа чешка тенисерка Каролина Мухова.