ДРАМА У ГРИПАМА: Будућност срушила Сплит!

10.02.2024. 21:12
KK Budućnost
KK Будућност / Извор: МН Press

Нису успели да понове партију из Београда...

Кошаркаши Будућности савладали су Сплит у гостима резултатом 81:75 (17:19, 21:20, 19:24, 24:12) у мечу 20. кола АБА лиге.

Пред гостовање Партизану: Цедевита забележила важну победу у АБА лигиJaka Blažič

Пред гостовање Партизану: Цедевита забележила важну победу у АБА лиги

Евролига објавила детаљан извештај: Црвена звезда НИЈЕ ОШТЕЋЕНА!linija

Евролига објавила детаљан извештај: Црвена звезда НИЈЕ ОШТЕЋЕНА!

ТРИПЛ-ДАБЛ ЗА ПАМЋЕЊЕ: Коди Милер- Мекинтајер МВП 26. кола ЕвролигеKodi Miler - Mekintajer

ТРИПЛ-ДАБЛ ЗА ПАМЋЕЊЕ: Коди Милер- Мекинтајер МВП 26. кола Евролиге

Обе екипе су у сјајном расположењу дочекале овај двобој након победа над српским "вечитим" ривалима Партизаном и Црвеном звездом.

Сплит је био бољи у прве три четвртине и водио пред улазак у последњу деоницу са 63:57, али су Подгоричани одиграли сјајно у финишу и на крилима одличног Мекинлија Рајта стигли до тријумфа који их оставља на другом месту на табели.

Рајт је меч завршио са 19 поена, од којих је 17 постигао у другом полувремену, а добру подршку је Американац имао од центра Кенана Камењаша који је убацио 13 поена.

У екипи Сплита посебно се истакао Луис Саливен који је меч завршио са 17 поена.

Будућност је након нове победе на скору 15-5, док је Сплит седми са негативним односом победа и пораза 9-11.