ЦРНО-БЕЛИ СЕ МАЛО КОЦКАЛИ, АЛИ ИПАК ПОБЕДИЛИ МЕГУ: Партизан у полуфиналу Суперкупа

18.09.2023. 16:58
Džejms Naneli
Џејмс Нанели / Извор: Фото: АБА лига ј.т.д./Драгана Стјепановић

Наредни противник Игокеа сутра од 15 часова.

Кошаркаши Партизана пласирали су се у полуфинале АБА Суперкупа пошто су савладали екипу Меге са 89:78 (25:25, 26:18, 16:24, 22:11). Црно-бели ће у полуфиналу сутра од 15 часова играти против Игокее која је савладала Цедевита Олимпију.

ПРОМЕНЕ У ГРЧКОЈ РЕПРЕЗЕНТАЦИЈИ: Димитрис Итудис није више селектор Хелена

ИЗНЕНАЂЕЊЕ НА СТАРТУ: Игокеа ЕЛИМИНИСАЛА Цедевиту из АБА Суперкупа!

КЛС писао АБА лиги - имају јасан захтев за српске клубове

Уводни минут били су обележни промашајима, да би Мега успела да стигне до вођства које је Партизан брзо анулирао па се практично до краја прве четвртине играло у егалу, а резултат је на првом малом одмори био 25:25. Партизан се распуцао у другој четвртини иза линије за три поена, постигао их је чак шест и у једном тренутку имао погођених осам из 12 покушаја и максимално вођство 49:33. Ипка, мало по мало Мега је успела да смањи заостатак за црно-белима, а на великом одмору је тај минус био једноцифрен (51:43).

Пауза није утицала на Мегину игру па су изабраници Марка Бараћа и даље смањивали заостатак, мада је Партизан и даље успевао да задржи предност 60:51 у 25. минуту. Наставила је Мега да игра добро, Партизан се мучио у нападу и у 28. минуту Мега је после Топићевих 2 1 стигла до изједначења 62:62, а нерешно је било и на уласку у последњу четвртину 67:67. Одлична рола Каминског на старту последње четвртине узу тројку Пантера донела је поново предност Партизану 76:71 у 34. минуту. Ту предност црно-бели више нису испуштали. Мега је покушала да поново стигне заостатак и учини завршницу неизвесном, да би Смаилагић закуцавањем два минута пре краја донео црно-белима вођство 83:75, да би Ледеј минут пре краја погодио за 85:75 и дефинитвно ставио тачку на меч.

ПАРТИЗАН - МЕГА 89:78 (25:25, 26:18, 16:24, 22:11)

ДВОРАНА: Морача.

СУДИЈЕ: Кољеншић, Савовић, Лепетић.

ГЛЕДАЛАЦА: 1.600

ПАРТИЗАН: Вукчевић 4, Ледеј 10, Аврамовић, Копривица 2, Пантер 10, Смаилагић 7, Јарамаз 4, Нанели 13, Трифуновић 10, Анђушић 6, Доужер 11, Камински 12.

МЕГА: Пауновић, Миљеновић 2, Јелавић 21, Кобзитси 2, Милутиновић, Иљасоглу 11, Ђуришић 14, Ковачевић 9, Плавшић 7, Јовић 6, Маловец.