ЗВЕЗДА СЛАВИЛА У ЧАЧКУ: Хејл мучио црвено-беле, али Кампацо ПРЕСУДИО Борцу!

09.04.2023. 20:28
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: Фото: АБА лига

Наставља се АБА лига...

Кошаркаши Црвене звезде савладали су екипу Борца из Чачка резултатом 87:82, у оквиру 25. кола регионалне АБА лиге

ПРЕД ГОСТОВАЊЕ ПАРТИЗАНУ: Панатинаикос дотакао ниске гране

ШТА ЋЕ РЕЋИ ЗВЕЗДАШИ? Јовановић сматра: "Партизан је најтежи могући противник"

"ДА ПРОБАМО ДА ОДИГРАМО НАЈБОЉУ МОГУЋУ УТАКМИЦУ": Обрадовић се огласио пред Игокеу!

Најбољи актер досадашњег дела утакмице је плејмејкер црвено-белих Факундо Кампацо са 11 поена, 10 је убацио Филип Петрушев.

У редовима домаћих најефикаснији је Хантер Хејл са осам поена.

Тражила је Звезда игру преко центара на старту меча. Спуштали су црвено-бели лопту у рекет и стизали до поена преко Кузмића, Петрушева и Мартина, Кампацо је погађао са „пенала“, а Звезда стигла до 7 (13:6) након шест и по минута игре.

Чачане је покренула тројка Радоњића на коју су се надовезала два погођена слободна бацања Лешић. Ипак, Звезда је брзо дошла до нове максмималне предности 9 (19:11) после тројке Кампаца и полагања уз фаул Митровића.

Финиш прве деонице припао је домаћима који су до поена стизали са линије „пенала“ и смањили на само два поена заостатка (19:17).

Како је завршена прва, тако је започета друга четвртина, слободним бацањима за домаћина. Хејл је погодио оба и изједначио, да би Недовић тројком вратио предност Ивановићевом тиму.

Након Недовича у стрелце се уписао и Вилдоза. Тројком Новаковића Борац је изједначио на средини друге четвртине (28:28), а убрзо и по први пут повео кошем Гагића на који се надовезао Болдвин, а Ивановић био приморан да затражи тајм-аут.

После тајм-аута Звезда је убрзо преокренула поенима Петрушева на зицеру, а домаћи изгубили нападачки ритам, да би кошем Петрушева уз фаул гости на одмор отишли са максималних 8 (42:34).

На старту другог полувремену тројку је погодио Холанд, који је тада и први пут ушао у игру, за нову највећу предност црвено-белих 9 (45:36). На средини другог дела видели смо занимљву секвенцу у којој је Кампацо промашио четири узастопна слободна бацања, али је Звезда, свеједно, повећала предност која је након тројке Добрића достигла максимланих 14 (60:46).

На старту последње четвртине Звезда је одржавала предност, а тројком Вилдозе стигла до нове највеће предности 17 (71:54), али Чачани направили серију од 6:0 и нису дозволили гостима да преломе утакмицу. Таман када су се гости мало приближили њихов тренер Мијатовић добио је техничку личну грешку због протеста, незадовољан одлуком судија да не досуде играње ногом Петрушева.

Ипак, то није пореметило Борац који се вратио на једноцифрени минус после контре и полагања Хејла за 64:72 на половини последњег квартала. У наредном нападу лопта је ишла на Митровића који је вратио двоцифрену предност свом тиму и тако прекинуо налет домаћих.

Убразала се игра у наредна два минута из чега је профитирао Борац и тројком Хејла дошао на само -5 (71:76), а Звезда је опет прекинула лош интервал кошем Митровића.

Имао је Кампацо три слободна бацања да реши питање победника, али је промашио два, а Хејл спустио на само -4 (77:81) на минут пре краја. Тројком Новаковића Борац је пришао на само посед заостатка (83:80), а на 34 секунде пре краја Чачани су имали напад за изједначење, али га нису искористили, а Кампацо поенима са "пенала" окончао драму.

Најефикаснији у победничком тиму био је Факундо Кампацо са 22 поена, докм су Филип Петрушев и Лука Митровић убацили по 14.

Најбољи у Борцу вечерас је био Американац Хантер Хејл који је постигао чак 28 поена,15 је убацио Алекса Новаковић.