НИЈЕ МОГЛО БЕЗ ДРАМЕ: Звезда савладала Будућност! Блистали Лојд и Добрић, Кузмић "X фактор"

16.05.2021. 17:59 20:51
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: МН Press

Биће узбудљиво до последње утакмице.

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Будућност у првој утакмици финалне серије АБА лиге резултатом 82:78 (20:20, 24:18, 19:17, 19:23). Српски представник у регионалном до веома важног тријумфа стигао након драма у последњем минуту меча у којем су блистали Огњен Добрић и Џордан Лојд.

ДОШЛО ВРЕМЕ ЗА ПЕНЗИЈУ: Луис Скола се после Токија повлачи из кошарке

ГРБОВИЋ ЖЕСТОКО КРИТИКОВАО ПАРТИЗАН: "Потрошени МИЛИОНИ за најгору сезону"

ИЗ ЗВЕЗДЕ ПОТВРДИЛИ ЛОШУ ВЕСТ: Волден дефинитивно пропушта први финални меч!

Одлично су црвено-бели отворили меч у дворани Александар Николић. Домаћин је брзо стигао до предности од 11:4. Убрзо после тајм-аута Дејана Милојевића Будућност се вратила у меч. Много проблема дефанзиви српског представника стварала је игра 2 на 2 , у којој је Вили Рид био апсолутно доминантан. Упркос раном вођству, прва деоница завршена је резултатом 20:20.

Уласком Огњена Кузнимћа, Звезда је консолидовала дефанзивни скок, искусни центар је "покупио" све што је могао. Будућност је почела да се ослања на шут са полудситанце који их је солидно служио у другој четвртини. Погађали су Кобс, Митровић, Дала Вале... Међутим, Дејан Давидовац и Џордан Лојд су командовали нападима клуба са Малог Калемегдана, погађали су из практично свих позиција. Американац је преузео улогу лидера, неколико напада завршавао је уз фаулове, погађао је са дистанце, из рекета... Одлична секвенца у последњим минутима крунисана је флоутером Бранка Лазића у последњој секунди првог полувремена. Црвено-бели су на велики одмор отишли са 6 (44:38).

Наставак сусрета донео је практично исту слику, играло се у серијама. Подгоричани су у резултатском прикључку највише били због Вилија Рида који је просто био назаустављив. Американац је решетао из рекета, Кузмић га је донекле "смирио", а какве би последице Звезда имала да центар из Добоја није одиграо утакмицу сезоне то можемо само претпоставити. Пред улазак у одлучујућу деоницу домаћи су имали предност од 63:55.

Праву драму видели смо у четвртој четвртини! Црвена звезда је имала максимални 15, међутим, Будућност је имала одговор. Никола Ивановић се пробудио, постигао је 9 узастопних поена, уследила је неизвесзна завршница. Лојд је погодио два слободна бацања, Ивановић и Кобс промашују за три поена - црвено-бели славе са 82:78.

Најефикаснији у победничком саставу били су Џордан Лојд и Огњен Добрић са по 23 поена, Дејан Давидовац је убавио 12, а "X фактор" Огњен Кузмић 5 уз 11 скокова.

Код Будућности истакли су се маестрални Вили Рид са 26 поена и 10 скокова, Никола Ивановић је додао 16, док је Џастин Кобс убацио 8.

Финална серија АБА лиге се наставља у уторак. Друга утакмица у дворани Александар Николић на програму је од 20.30.

Победник ће бити екипа која прва стигне до три тријумфа.

Црвена звезда - Будућност 82:78 (20:20, 24:18, 19:17, 19:23)

Дворана: Александар Николић

Судије: Саша Пукл, Томислав Хордов, Јосип Радојковић

Црвена звезда: Хол 4, Лојд 23, Ускоковић, Давидовац 12, Лазић 6, Рит 5, Раданов, Добрић 23, Симоновић, Јагодић-Куриџа, Кузмић 5 (11 скокова), Ноко 4

Будућност: Кобс 8, Ивановић 16, Еџам, Шеховић, Николић Д. 7, Апић, Митровић 6, Дела Вале 6, Николић З. 2, Поповић 7, Рид 26 (10 скокова), Жугић

Ток утакмице:

40. минут
Крај меча! Црвена звезда је савладала Будућност резултатом 82:78.
39. минут
Улазимо у последњи минут! Драма на паркету хале Александар Николић - 80:76.
37. минут
Хол прави фаул у нападу, Ивановић је непогрешив са линије слободних бацања - 76:70.

35. минут
Ивановић погађа тешку тројку, ово је његов осми поен - 70:62.

32. минут
Серија српске екипе од 5:0, Милојевић тражи тајм-аут - 68:55.

ИВ Четвртина

30. минут
Сјајна завршница Звезде! Добрић, Лојд и Ноко доводе домаће у вођство од 63:55.

28. минут
Атрактивно је закуцао Добрић, међутим, већ у следећем нападу је изгубио лопту - 55:54.

26. минут
Поново гости прилазе на само -2, Вили Рид прави великих проблема у рекету комплетној одбрани црвено-белих - 51:49.

24. минут
Џастин Кобс је погодио за три - 49:44.

22. минут
Не може Ускоковић да убаци ништа вечерас, поново је промашио из изгледне ситуације - 45:40.

III ЧЕТВРТИНА

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА!
20. минут
Лазић је погодио флоутер уз звук сирене! Црвена звезда на полувремену има предност од 44:38.

18. минут
Лојд све више преузима одговорност. Поново је Американац поентирао из рекета - 40:36.

16. минут
Звезда иде на 5! Давидовац је искористио одличан блок Кузмића и неометано погодио за три. Милојевић је затражио нови тајм-аут - 36:31.

14. минут
Дуоп Рит је погодио за три, али домаћин некористи неколико следећих напада. То кажњавају гости, Радоњић реагује тајм-аутом - 29:29.

12. минут
И друга деоница почиње јако тврдо, без поена у протеклих 2 минута - 20:20.
II Четвртина

10. минут
Николић својим поенима завршава прву деоницу - 20:20 у дворани Александар Николић.

8. минут
Добрић и Давидовац не погађају са дистанце, Будућност се приближила на 18:13.

6. минут
Након тројке Добрића, Рид погађа за два уз фаул Нока - 18:11.

4. минут
Црвено-бели праве серију 7:0, Дејан Милојевић је принуђен да затражии тајм-аут - 11:4.
2. минут
Почело са неколико промашаја са обе стране, изгледа да ће вечерашњи меч бити на мали број поена - 2:2.