НЕ ПОМАЖЕ НИ ДАБЛ-ДАБЛ О'БРАЈАНТА: Лоренцо Браун у последњој секунди пресудио Звезди (ВИДЕО)

07.01.2021. 19:46 02:53
Lorenco BraUN
Лоренцо БраУН

Американац решио меч у дворани Александар Николић.

Кошаркаши Црвене звезде поражени су од Фенербахчеа са 73:71 ( 18:22, 20:17, 15:14, 20:18) у 18. колу Евролиге. Победу клубу из Истанбула донео је бивши кошаркаш црвено-белих Лоренцо Браун који је погодио флоутер у последњој секунди меча.

МИЛЕР КАО У НАЈБОЉИМ ДАНИМА: Квинси доминира у дресу Бенфике, подсетио на партије из Звезде

ОЧАЈНИ БОГДАНОВИЋ: Атланта СТИГЛА 24 разлике у последњој деоници, али је ПОРАЖЕНА

ПРОГОВОРИО О ПРОТЕСТИМА У АМЕРИЦИ: Бивши играч Партизана "ЗАПАЛИО" друштвене мреже коментаром

Прва четвритна ове Божићне вечери протекла је у веома високом темпу. Играло се брзо на обе стране паркета, ритам какав нико на старту није очекивао донео је прегршт грешака и самим тим велики број контранапада. Гости су се боље снашли, игром је дириговао Нандо Де Коло, сјајно је функционисао са Марком Гудурићем и Јаном Веселим. Међутим, пулени Дејана Радоњића су се пробудили, улазак Кина Колома донео је велику разноврсност у игри домаће екипе, погађали су Огњен Добрић, Џони О'Брајант, а четвртину је тројком у последњим секундама затворио Колом - 22:18.

Фуриозно су играчи Фенербахче отворили другу деоницу, за нешто мање од једног минута направили су серију од 5:0 и просто натерали Дејана Радоњића да затражи тајм-аут. Убрзо је београдски клуб успоставио ритам из првих 10 минута, али Дајшон Пјер и Јан Весели су били незаустављиви. Међутим, Добрић је подесио своје "нишанске справе" и одвео Звезду на 4, Гудурић погађа тешку тројку и враћа неизвесност у меч. До краја полувремена више се пажње обраћало на одбрану те се на одмор отишло минималном предношћу у корист Црвене звезде - 39:38.

Поново Фенер сјајно отвара деоницу, овај пут серијом од 6:0. Црвено-бели су прве поене у трећој четвртини постигли тек након 5 минута, Колом је погодио уз фаул Веселог и тако прекинуо "празан ход" у игри клуба са Малог Калемегдана. Већ у следећем нападу Шпанац у стилу Теодосића проналази О'Брајанта - Звезда је ухватила прикључак. Пред улазак у последњу деоницу резултат је био нерешен - 53:53.

Да ће Колом, али и О'Брајанта у наставку сезоне бити од велике користи српском представнику у Евролиги видело се у сваком њиховом проведеном минуту на паркету.  Сарадња овог тандема је све боља, одлично је финкционисао централни пик и који је правио много проблема одбрани Фенера. Американац је одиграо најбољу утакмицу у црвено-белом дресу, али његова партија остаће у сенци феноменалног поготка Лоренца Брауна. Некадашњи плејмејкер Звезде пресудио је свом бившем тим у последњој секунди сусрета и клубу који са клупе предводи Игор Кокошков донео осму победу у сезони.

Најефикаснији појединац сусрета био је Џони О'Брајант који је меч завршио са дабл-дабл учинком - 17 поена и 10 скокова. Пратио га је јунак утакмице Лоренцо Браун са 13 поена, исто толико постигао је и Дејшон Пјер.

Црвена звезда је новим поразом у Евролиги све даља од ТОП 8, црвено-бели су на 15. месту са учинком од 6 победа и 12 пораза.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ФЕНЕРБАХЧЕ 71:73 (22:18, 17:20, 14:15, 18:20)

Дворана: Александар Николић

Судије: Кристодулу, Роча, Виклицки

Црвена звезда: О'Брајант 17, Волден 6, Ускоковић, Давидовац 11, Лазић , Рит 2, Раданов 8, Добрић 12, Јагодић-Куриџа 5, Кузмић, Ноко, Колом 10.

Фенербахче: Хамилтон, Браун 13, Гудурић 11, Махмутоглу 4, Биберовић, Де Коло 2, Пјер 13, Бартел 10, Весели 10, Еди 2, Дувериоглу 1, Улановас 7.