ЗВЕЗДА ДЕМОЛИРАЛА КРКУ: Црвено-бели славили са +53!

10.03.2024. 19:42
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: МН Press

Наставља се АБА лига...

Кошаркаши Црвене звезд савладали су Крку у "Београдској арени", у оквиру 22. кола АБА лиге. Резултат је на крају износио 110:57.

ОБРАДОВИЋ У РОДНОМ ЧАЧКУ: "Против Борца са највећом концентрацијом"Željko Obradović, KK Partizan

ОБРАДОВИЋ У РОДНОМ ЧАЧКУ: "Против Борца са највећом концентрацијом"

”ЈЕДАН НА ЈЕДАН - УБИО БИХ ГА”: Џејмс запретио Спанулису!Majk Džejms

”ЈЕДАН НА ЈЕДАН - УБИО БИХ ГА”: Џејмс запретио Спанулису!

БИЋЕ ГУСТО: Тренер Меге најављује љуту борбу против ЦибонеMarko Barać

БИЋЕ ГУСТО: Тренер Меге најављује љуту борбу против Цибоне

Само у прва три-четири минута је Крка донекле успевала да парира црвено-белима, али када је Звезда појачала одбрану гости су постали потпуно немоћни у нападу и разлика у корист домаћег тима је почела да константно расте из минута у минут.

Већ до краја прве четвртине Звезда је имала 22 поена предности, било је 31:9, а у другом кварталу је било и тридесетак поена разлике у корист црвено-белих.

Јаго је најрасположенији за игру, уз 7 поена има и седам асистенција и три скока, а најефикаснији је Лука Митровић са 12 поена (6/6 за два), кога прати Смарт са 10.

На полувремену је Звезда водила са 56:27, а ни наставак меча није донео ништа ново. Црвено-бели су наставили да увећавају разлику, а на два и по минута до краја су водили са ''плус 46'' - 100:54.

Убрзо је разлика прешла и ''плус 50'', Јаго је поново имао бравурозне асистенције и атмосфера на трибинама је у тим тренуцима захваљујући Бразилцу била ''загрејана''.

Међутим, кад кажемо да није све било идеално, то се односи на партију Мајка Тобија који је меч завршио без поена, шутирао је 0/3 за три поена, имао је четири скока, уз индекс минус 2, па је био видно љут на себе када је излазио из игре средином последње четвртине.

На крају, Смарт са 24 поена најефикаснији у Звезди, Лука Митровић је имао 19 (9/9 из игре), а Јаго 20 поена, седам скокова и 12 асистенција.

Код гостију Мацура и Церквеник по 9 поена.