КУП РАДИВОЈА КОРАЋА: Радоњић наставља по старом, Црвена звезда без пола тима до трофеја (ФОТО)

14.02.2021. 20:34
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: МН Press

Црвено-бели савладали Мегу у финалу.

Кошаркаши Црвене звезде освојили су Куп Радивоја Кораћа пошто су у финалу савладали Мега Сокербет са 73:60 (19:21, 17:19, 17:8, 20:12). Ово је црвено-белима 10. трофеј купа у клупској историји, а први после четири године.

Заљуби се у Бројеве – јер данас ти доносе новац ДВА ПУТА

ДЕТАЉ КОЈИ ЈЕ МНОГИМА ПРОМАКАО: Погледајте Радоњићеву РЕАКЦИЈУ после КЉУЧНОГ напада Партизана! (ВИДЕО)

ТРЕБАЛО ЈЕ ОВО ПРЕЖИВЕТИ: Видите НЕВЕРОВАТНУ завршницу дербија! Ево како је Звезда избацила Партизан из Купа (ВИДЕО)

Прво полувреме је припало кошаркашима Меге који су већ у првој четвртини успели да стигну и до двоцифрене предности, али је Звезда успела да анулира тај минус и одржи корак са тимом Владе Јовановића. У наставку је међутим виђена тотално другачија слика. Звзеда је почела да игра много боље у одбрани, а кренули су и знатно лакше да решавају и ситуације у нападу. Меги је стао и шут, а црвено-бели су полако, али сигурно успели да дођу до вођства које су постепено повећавали. Оног тренутка када је Звезда стигла до двоцифрене предности постало је јасно да ће Мега веома тешко успети да се врати у меч, а црвено-бели су мирно привели меч крају и стигли до трофеја.

Кошаркаши Црвене звезде и Мега Сокербета бориће се за први трофеј у сезони пошто ће вечерас од 21 час играти у финалу Купа Радивоја Кораћа у Новом Саду. Мега је до финала стигла победама против Младости из Земуна и новосадске Војводине, док су црвено-бели савладали убедљиво крагујевачки Раднички и затим после велике драме успели у полуфиналу да победе вечитог ривала Партизан.

Мега и Звезда одиграли су оба меча у АБА лиги ове сезоне и црвено-бели су оба пута успели да савладају тим тренера Владе Јовановића. Црвено-белима ће ово бити 12. финале Купа Радивоја Кораћа и покушаће да освоје седми трофеј, док ће Мега играти четврто финале и покушати да освји други трофеј. Биће ово треће финале Црвене звезде и Меге, а у претходна два 2014. и 2015. успешнији су били црвено-бели.

40. минут
Крај меча. Црвена звезда је освојила trofewj Купа Радивоја Кораћа.
39. минут
Звезда све ближе трофеју у купу. О'Брајант је погодио за два и црвено-бели воде 73:60.
38. минут
Петрушев погађа тројку, али Звезда и даље има двоцифрено вођство 70:60.
37. мниут
Звезда чува двоцифрену предност 68:56.
35. минут
Тројком Давидовца Звезда је стигла до прве двоцифрене предности 62:52.
34. минут
Звездина одбрана одлично ради посао, а успевају и у нападу црвено-бели да пронађу пут до коша. Максимална предност Звезде 59:50.
31. минут
Звезда отвара четвртину крађом и лаким поенима Симоновића из контре 55:48. Узвраћа са пенала Петрушев за 55:50.

ИВ ЧЕТВРТИНА

30. минут
Звезда ће у последњу четвртину ући са пет поена предности 53:48.
28. минут
Мега је успела да се врати, али је Звезда поново успела да дође до вођства, максималних четири поена предности 48:44.
24. минут
Лој је постигао тројку, а Звезда серијом 7-0 у трећој четвртини стиже до вођства 43:40. Мега и даље без поена у трећој четвртини.
23. минут
Звезда је стигла до изједначења 40:40, а Мега је још увек без поена у трећој четвртини.
21. минут
Почело је друго полувреме.

III ЧЕТВРТИНА

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

20. минут
Завршено је прво полувреме, Мега води 40:36.
17. минут
Мега је поново дођла до вођства које успева да сачува и води 34:30.
15. минут
Џордан Лојд постигао је пет поена у низу и резултат је поново изједначен 28:28.
13. минут
Изједанчено се игра у другој четвртини, Петрушев погађа тројку и Мега опет води 26:23.

II ЧЕТВРТИНА

10. минут
Крај прве четвртине, Мега овид 21:19 иако је имала и двоцифрену предност.
9. минут
Размена тројки Добрића и Момирова, а резултат је нерешен 17:17.
8. минут
После серије 9-0 Меге, Црвена звезда успела је да серијом 12-0 стигне до вођства 14:12.
6. минут
Успева Звезда да смањи заостатак пошто су Ускоковић и Лазић били прецизни са линије за слободна бацања, а потом је Лазић погодио и тројку. Резултат је 12:9 за Мегу.