ЏЕЈМС И МОНАКО РАСТУЖИЛИ АРЕНУ: Звезда пала пред Кнежевима (ВИДЕО)

18.10.2023. 18:48 22:12
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: МН Press

Веома неизвестан дуел.

Кошаркаши Црвене звезде поражени су од Монака 76:82 (23:14, 21:24, 19:26, 13:18) у мечу трећег кола Евролиге.

БОМБА У ЕВРОЛИГИ: Асвел нашао замену за Паркера!

ВАСА ЈЕ СТИГАО: Магична асистенција Мицића подигла је све у хали на ноге (ВИДЕО)

ИСПИСАО ЈЕ ИСТОРИЈУ: Американац је на челу Евролигине вечне листе

Звезда је претрпела други пораз, док је Монако уписао прву победу у овогодишњем издању елитног такмичења.

Сем уводна два минута, феноменално је Црвена звезда одиграла прву четвртину. Пре свега захваљујући веома расположеном Рокасу Гиедраитису црвено-бели су после десет минута игре имали девет поена предности. Литванац је убацио 14 поена, уз чак четири тројке, од којих је једна била на истеку напада из веома тешке ситуације.

Други квартал је као и почетак меча био нешто спорији на обе стране, али је за разлику од прве деонице Монако био бољи ривал у наставку. Мајк Џејмс се разиграо и са неколико тројки у његовом стилу био главни протагониста повратка Кнежева који су на четири минута до краја полувремена преокренули резултат. Звезда није дозволила гостима да се одмакну, а Марко Симоновић је, после лошег почетка меча и два брза фаула, уласком у другој деоници донео праву енергију свом тиму и вратио вођство домаћима.

Монако је узвратио серијом 5:0, али је онда на сцену ступио Немања Недовић и Звезда је на велики одмор отишла са плус шест.

ЕВРОЛИГА, ТРЕЋЕ КОЛО

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – МОНАКО 76:82 (23:14, 21:24, 19:26, 13:18)

Дворана: Штарк арена

Црвена звезда: Лазаревић, Теодосић 3, Ханга 5, Давидовац 3, Митровић 6, Симоновић 6, Нејпир 7, Тоби, Боломбој 11, Илић, Недовић 15, Гиедраитис 20

Монако: Окобо 11, Блосомгем, Браун 11, Дијало 12, Корнели 5, Жаите, Вокер 2, Мотејунас 9, Оутара 6, Хол 8, Џејмс 18

Није Звезда успела да искористи завршницу првог полувремена да се одмакне противнику на значајнију разлику. Монако је много боље почео наставак меча. Мајк Џејмс је био на нивоу, погађао је Американац са полудистанце и разигравао своје саиграче што је гостима врло брзо вратило предност у мечу.

Ипак, Звезда је имала нешто бољу завршницу трећег квартала и пред последњх десет минута је доспела на поен заостатка.

Почетак четврте деонице протекао је у честим сменама у вођству и изгледало је да ће екипа која стекне нешто значајнију предност доћи до победе.

Звезда је на нешто више од пет минута до краја после тројке Немање Недовића стекла плус пет, Штарк арена је била у усијању, али Монако је потом показао зашто је прошле године играо фајнал-фор.

Мајк Џејмс је бриљирао и до краја меча тим Душка Ивановића је постигао свега седам поена, а пресудна је била тројка Алфе Дијала на 53 секунде до краја.

Најефикаснији играч меча је био Џејмс са 18 поена. Дијало је имао 12, а Окобо и Браун по 11 поена код Монака. У екипи Црвене звезде истакао се Гиедраитис са 20 поена, Недовић је имао 15, а Џоел Боломбој четири мање.

Реал Мадрид - Жалгирис 93:79

Читав ток меча могли сте пратити уживо на сајту СрбијаДанас.

Крај утакмице. Црвена звезда - Монако 76:82.

40. минут
Алфа Дијало за три! Плус седам за Монако. Тајм-аут Ивановић. Преостало су 53 секунде до краја.

39. минут
Гиедраитис је погодио оба слободна бацања, али Џон Браун погађа на другој страни. И даље јеплус четири за госте.

38. минут
Џејмс погађа са полудистанце, Монако води 74:70. Очекује нас неизвесна завршница.

35. минут
Недовић је погодио тројку, да би затим Мотејунас убацио флоутер. Звезда води, 70:68.

33. минут
Погађа тројку Адам Ханга и Звезда је у предности, 67:66. Феноменалан посао ради Џоел Боломбој, са офанзивним скоковима.

Завршена је трећа деоница. Звезда је у заостатку, 64:63.
28. минут
У зони је Мајк Џејмс. Нови његови поени, тренутно их има 16. Недовић узвраћа на другој страни са погођеним флоутером. Плус два је за госте.

26. минут
Растрзана је игра у протекла два минута. Судије ништа не свирају ни на једној страни. Монако је после погођених слободних бацања Кембе Вокера поново у предности, 54:53.

24. минут
Игра се поен за поен у овим тренуцима. Звезда води пола коша разлике.

22. минут
Ели Окобо тројка, па Џон Браун полудистанца и полагање јесте почетак треће деонице за Монако. 44:45 је за госте.

Почело је друго полувреме.
Полувреме у Арени. Црвена звезда је одлично завршила другу деоницу и има шест поена предности.

19. минут
Серија 5:0 гостију који поново воде. Ивановић реагује тајм-аутом.

18. минут
Уследио је одговор Црвене звезде. Марко Симоновић се вратио на паркет и одмах донео енергију свом тиму. Звезда поново води 37:33.
16. минут
Звезда у контраритму. Разиграо се Мајк Џејмс и пре свега захваљујући њему гости су поново у предности. 31:29 је за тим Саша Обрадовића.

15. минут
Рано су и једни и други испунили бонус, па се очекује да до краја деонице гледамо достао одлазака на линију слободних бацања. Плус шест је за Звезду после полагања Недовића.

12. минут
У дресу Монака, дебитовао је и Кемба Вокер. За сада се није најбоље снашао бивши члан Шарлота. Као и почетак меча и старт друге деонице је нешто спорији. 23:16 је за Звезду.

Завршена је прва четвртина. Резултат је 23:14 за Црвену звезду.

9. минут
Потпуно се разиграла Црвена звезда. Расте предност домаћина, одлична игра на оба краја терена тима Душка Ивановића. Тренутно је плус седам.

8. минут
Невероватан је Гиедраитис, четврта тројка за Литванца и већ је сада на 14 поена. Води Звезда 16:14.

6. минут
После серије гостију од 5:0, одговорила је Звезда тројком и то преко Рокаса Гиедраитиса коме је ово други погодак ван линије 6.75. Гости имају предност од једног поена.

5. минут
Пробудили су се мало и једни и други. После поена Гиедраитиса, Звезда води 7:6.

2. минут
Лош почетак меча за Марка Симоновића. Направио је млади кошаркаш два брза фаула и после непуна два минута је замењен. На другој страни је Мотејунас био половичан са линије слободних бацања. Неефикасан старт утакмице, 1:0 за госте.

Утакмица је почела.

Црвена звезда меч креће у петорци: Теодосић, Ханга, Гиедраитис, Симоновић, Тоби

Тренер гостију и бивши стратег Црвене звезде, Саша Обрадовић дочекан је громогласним аплаузом домаће публике, а овације је побрао и некадашњи играч црвено-белих, Џордан Лојд.

Најновије вести о KK Црвена звезда можете наћи ОВДЕ.