КАКВА ТУГА! ПОСЛЕДЊЕ СЕКУНДЕ ОДЛУЧИЛЕ: Звезда имала продужетке, Принтезис ПРЕСУДИО ДРУГАЧИЈЕ

10.12.2020. 19:50
Crvena zvezda - Olimpijakos
Црвена звезда - Олимпијакос / Извор: МН Press

Пораз у 12. колу Евролиге.

Црвена звезда је у Београду играла меч 13. кола Евролиге и изгубила од Олимпијакоса резултатом 81:79.

НБА У ЧУДУ: Кевин Дурент постаје центар?

ПОВРЕДЕ СУ ГА УНИШТИЛЕ: Некадашњи кошаркаш Црвене звезде завршио каријеру

ШТА ЋЕ БИТИ СА ЈАНИСОМ: Грк фокусиран на предстојећу сезону, нови уговор му није у првом плану

Први сегмент меча је обележио невероватан учинак за три поена. Црвено-бели након уводних десет минута су имали вођство 30:16 уз чак шест погодака за три поена. Невероватна игра домаћих и намештена рука код свих играча који су играли. Невероватно је да само Џордан Лојд није погађао код Звезде, али њега није било на терену.

Ипак сјајна рола Лојда након уласка у игру, Звезда је већ после 15 минута игре стигла до 37 датих поена. Потом је уследила техничка грешка. Спанулис је био прецизан, који је потом забележио и тројку и смањио на 37:27.

Куриџа је носио тим у другој половини друге четвртине, борио се као лав, а гостујући црвено-бели су машили и на крају првог полувремена је 45:37 за Звезду. О'Брајант је у првом делу игре био најефикаснији код домаћих са 12 поена, по седам су постигли Волден и Јагодић-Куриџа.

Звезда је пала у трећој четвртини, већ после пет минута изгубила предност и Олимпијакос је повео 53:52. У тим тренуцима је почела резултатска клацкалица, Куриџа је погодио тројку кад је било најтеже и одржао прикључак Звезде за Грцима.

Ипак, Ларенцакис је на пет секунди до краја погодио за три, Добрић промашио у наредном нападу и трећа четвртина је завршена резултатом 62:61.

Велику серију је направио грчки тим на старту последње фазе меча, 70:61 је било у једном тренутку, али онда је серијом и Звезда вратила узбуђење, 70:69 за Олимпијакос на четири минута до краја. Олимпијакос је опет успео да се одвоји, међутим на три минута пре краја је 76:76 поготком Лојда.

Принтезис доноси поново изједначење на 40 секунди до краја, Волден маши за три и Олимпијакос добија напад на 17 секунди. Спанулис погађа једно бацање, 77:76, за Олимпијакос и Звезда има осам секунди за последњу офанзиву. И Лојд погађа само једно бацање, остало је 6.8 секунди за грчки тим.

Невероватно, али Принтезис је погодио уз фаул. Веома спорна ситуација, могуће да је било прекршаја у нападу пре тога. Победио је Олимпијакос 81:79.