РЕАЛ СА ПОЛА ГАСА СТИГАО ДО ПОБЕДЕ: Звезда је само једну четвртину парирала шампиону Европе

19.12.2023. 18:00
Miloš Teodosić
Милош Теодосић / Извор: МН Press

Дуел 15. кола.

Кошаркаши Црвене звезде су изгубили у оквиру 15. кола Евролиге на свом терену од мадридског Реала. Шампион Европе је у прилично слабој представи славио са 72:58 (20:20, 25:14, 16:11, 11:13).

НИШТА ОД ДЕТОНАЦИЈЕ: Звезда ИЗВИСИЛА за ВЕЛИКО ПОЈАЧАЊЕ!Janis Sferopulos, KK Crvena zvezda

НИШТА ОД ДЕТОНАЦИЈЕ: Звезда ИЗВИСИЛА за ВЕЛИКО ПОЈАЧАЊЕ!

ХУАНЧО ЕРНАНГОМЕЗ МАЛО ПРЕТЕРАО: Мајк Џејмс је један од најбољих играча у историји ЕвролигеHuančo Ernangomez

Београд, Париз, Подгорица и Дубаи домаћини јуниорских квалификационих турнира ЕЛEvroliga

Звезда је одлично отворила меч. Имали су изабраници Јаниса Сферопулоса у два наврата у првој деоници плус осам, али после десет минута је било 20:20.

Пробао је Грк са Тобијем и Симоновићем у наставку и то се показало као кобна грешка. То је максимално кажњавао Порије и Мадриђани су до полувремена стигли до лепе разлике (34:45) иако нису одиграли баш на врхинском нивоу.

ЕВРОЛИГА 15. КОЛО

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - РЕАЛ МАДРИД 58:72 (20:20, 14:25, 11:16, 13:11)

ДВОРАНА: Штарк арена

СУДИЈЕ: Емил Могулкоч, Томаш Травицки и Сержо Силва.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Лазаревић, Теодосић 14, Ханга 10, Давидовац 3, Митровић 14, Лазић 5, Симоновић 4, Тоби 2, Боломбој 2, Недовић 4, Геидраитис, Дос Сантос. Тренер: Сферопулос.

РЕАЛ МАДРИД: Козер, Абалде 5, Кампацо 3, Гонзалес, Хезоња 17, Алоцен, Родригез 6, Порије 14, Таварез 8, Љуљ 5, Ендиај 10, Муса 4. Тренер: Матео

Слаба кошарка је виђена у трећој деоници. Много промашаја и дискутабилних судијских одлука је виђено, али то је свакако више пријало гостима, јер су одржали предност.

Гости нису успели да поентирају чак три минута и 40 секунди у последњој деоници, али то нису успели да казне изабраници Јаниса Сферопулуса, који су у тим тренуцима имали много проблема у нападу.

Већ тада је било свима јасно да ће Реал рутински забележити и 14 победу у досадашњем току Евролиге.

Уживо ток меча можете празити овде

КРАЈ УТАКМИЦЕ

40. минут
Давидовац са тројком завршава меч - 58:72.
38. минут
Боре се домаћи, то није спорно, али слабо играју. Боломбој смањује на 53:70.
36. минут
Хезоња подиже на 18 разлике - 50:68.
34. минут
Абалде погађа за три у последњој секунди напада. Први поени гостију псоле 3 минута и 40 секунди у последној деоници - 48:64.
33. минут
Гости су без поена у четвртој четвртини, али је и Звезда само два поена постигла за два ипо минута.
31. минут
Недовић постиже прве поене у последњој деоници - 47:61.

КРАЈ ТРЕЋЕ ЧЕТВРТИНЕ

30. минут
Митровић смањује разлику у последњим секундама - 45:61.
29. минут
Звездаши пуштају Хезоњу43:61 да као дух сам шутне за три. Хрват то не пропушта - 43:61.
28. минут
Највећа предност гостију 41:58.
27. минут
Чак три минута није било поена. То прекида Митровић са линије бацања - 41:53.
24. минут
Реал постиже четири поена (једно бацање за техничку) и тројку Хезоње и опет имају огромну предност - 39:53.
24. минут
Афдам Ханга није успео да се суздржи после евидентог фаула које су судије превиделе да суде над њим. Добио је техничку грешку.
22. минут
Тројка Лазића враћа мало веру навијачима - 37:49. Ханга полаже за минус 10.
21. минут
Таврез подиже на 15 разлике - 34:49.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

20. минут
Хезоња лагано погађа 33:45. Кампацо шаље Теодосића на лињу бацања 7,7 секунди пре краја. Погађа само једно - 34:45. Хезоња промашује после улаза и одлази се на одмор.
18. минут
Геидраитис греши у додавању из ауту, гости то кажњавају преко Поријеа у брзој контри - 33:43.
17. минут
Теодосић постиже 11. поен у другој деоници - 33:38.
15. минут
Љуљ погађа тежак шут и сада гости имају лепу предност - 28:35.
13. минут
У другој деоници Теодосић - Порије 6:6 и сада је 26:26.
12. минут
Порије је дао шест поена у другој деоници - 22:26.
11. минут
Теодосић постиже прве поене - 22:22.

КРАЈ ПРВЕ ЧЕТВРТИНЕ

10. минут
Тоби погађа после очигледног фаула над Митровићем који није свиран. Таварез враћа вођство гостима, а на пет секунди пре краја Лука Митровић са бацања поравнава на 20:20.
9. минут
Први поени Едија Тавареза и први пут је нерешено - 16:16. Одмах иза погађа и за вођство 16:18.
8. минут
Љуљ не промашује за три када је сам 16:14.
7. минут
Ендиај постиже осми поен - 14:11. Реал тек први фаул прави у мечу после скоро седам минута. Звезда је у бонусу.
6. минут
Ханга нова тројка. Мађар има осам поена - 14:6. Матео зове минут одмора.
5. минут
Митровић погађа за плус осам, Кампацо враћа тројку - 11:6.
3. минут
Звезда преко Митровића подиже предност на 7:0. Ендијај постиже прве поене за Реал - 7:3.