ДРАМА ДО ПОСЛЕДЊЕ СЕКУНДЕ: Звезда губила на минут до краја, а онда - ХРВАТИ СВЕ ПРОСУЛИ! Тешка победа

15.11.2020. 20:55
Crvena zvezda - Split
Црвена звезда - Сплит / Извор: Фото: KK Црвена звезда

Крајње неизвесно.

Кошаркаши Црвене звезде састали су се са Сплитом у оквиру седмог кола АБА лиге. Црвено-бели били су бољи од Сплићана резултатом 78:76.

КЕЦМАНОВСКИ КОШ: Меч у Љубљани обележио СПЕКТАКУЛАРАН погодак (ВИДЕО)

И ТО СЕ ДЕСИЛО: Јокић поново у Меги (ФОТО)

ПОСТАЛА САМ РЕПРЕЗЕНТАТИВКА ВЕЛИКЕ НАЦИЈЕ - СРБИЈЕ: Кошаркашица одушевила народ - "Бог ме благословио"

Није добро Црвена звезда отворила утакмицу, што су искористили гости и сјајном енергијом стигли до почетне предности. Изабраници Саше Обрадовића никако нису успевали да пронађу првао решење у нападу, где су се доста мучили, док је Вранковић предводио госте са десет постигнутих поена у овом делу.

У једном моменту Мачинковић је Сплићане одвео на "плус 10", али је онда Лојд ушао у ритам и разлику спустио на шест поена.

Успела је домаћа екипа да се консолидује у другом периоду, а у овој четвртини Звезда је заиграла агресивнију одбрнау, те је пресинг уродио плодом.

Лојд је одрадио сјајан посао у нападу, док је Волден био добар на обе стране терена, а предност гостију је одржавао Марко Луковић. У моментима када је он због фаулова морао да напусти терен, почела је и да се топи разлике. Иначе, пресудни су били и проценти шута, јер црвено-бели никако нису могли да погоде зицере, а имали су неколико неискоришћених офанзивних скокова.

Трећа четвртина је била подједнако узбуљива као и две претходне, а њу су боље отворили гости. Предности Сплићана је расла, а на врхунцу је била након пет минута игре када је Марко Луковић донео "плус 14" тешким шутем с једне ноге. Звезда се потом мучила, али је упела да се ишчупа, а првим поготком на мечу у последњим моментима овог периода је и први пут повела.

Ствари су се закомпликовале у финишу последње четвртине када је била равноправна игра, а Марко Луковић је погодио за 76:74.

Сплит је вратио предност на минут до краја, али је изгубљена лопта опет коштала хрватску екипу. Јунак победе је Џордан Лојд који је при нерешеном резултату 76:76 освојио лопту и потом поентирао. Испоставило се да је то и коначан резултат.

Подсећамо, Звезда се налази у пакленом ритму утакмица пошто је прошле недеље одиграла две евролигашке утакмице, а и у седмици испред нас је очекује исти број мечева у Европи.