ЗВЕЗДА СВЕ ДАЉЕ ОД ПЛЕЈ-ИНА: Судијска грешка и мало среће кумовало победи Жалгириса

09.02.2024. 18:58
Jago Dos Santos
Јаго Дос Сантос / Извор: МН Press

Меч 26. кола.

Кошаркаши Црвене звезде дочекали су Жалгирис у дуелу 26. кола Евролиге. У узбудљивом мечу Београђани су изгубили са 91:93 (22:23, 23:22, 20:23, 26:25) и сада су шансе за пролаз у плеј-ин сведене на теорију.

СВАКИ ПОЕН У БОРБИ ЗА „ЖУЋКОВУ ЛЕВИЦУ“ ВРЕДИ ВИШЕ – MOZZART КУП РАДИВОЈА КОРАЋА ИМА И ХУМАНИТАРНИ КАРАКТЕРpartizan

ПОЗНАТИ ХИРУРГ ТУЖИО ЗОРАНА САВИЋА: Тврди да му директор Партизана дугује много пара! Бивши кошаркаш све демантоваоZoran Savić

"НЕПРИЈАТЕЉСКО ОКРУЖЕЊЕ" Тринкијери без задршке причао о Црвеној звездиAndrea

"НЕПРИЈАТЕЉСКО ОКРУЖЕЊЕ" Тринкијери без задршке причао о Црвеној звезди

Изједначена игра је виђена у првој деоници. Гости су имали шест разлике у једном тренутку, али је после десет минута Звезда зостајала само један поен (22:23).

Слично је било у и другој четвтини. Често су се тимови мењали у вођству. Код Звезде је пријатно је изненадио Џавонте Смарт са девет поена. Бриљирао је и Јаго са девет асистенција. Другу деоница је Звезда добили истим резултатом којим је изгубила прву и на одмор се отишло са нерешеним скором (45:45).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ЖАЛГИРИС 91:93 (22:23, 23:22, 20:23, 26:25)

Дворана: Београдска арена

Судије: Хуан Карлос Гарсија, Кармело Патернико, Ђорди Алијага

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Смарт 9, Лазаревић, Ханга, Давидовац 2, Митровић 15, Тоби 2, Боломбој 8, Илић, Недовић 15, Гиедраитис 11, Гилеспи 8, Јаго 21. Тренер: Сферопулос.

ЖАЛГИРИС: Еванс 25, Лекавичиус 3, Хејс 2, Гедратис 6, Шмитс 13, Бирутис 12, Самнер 7, Димша 8, Лавриновичијус, Манек 6, Буткевичиус 2, Улановас 9. Тренер: Тринкијери.

Трећа деоница је донела доста серија, али такођ су се тимови менајли у вођству. Ипак, иако је Звезда повела 65:63, Жалгирис је са пет поена накрају отишао на три разлике уочи последњих десет минута.

Велика борба је карактерисала четврту четвртину. Звезда је оптвроила серијом 7:0, али гости су узвратили истом мером. Жалгирис је држао вођство уз невероватну судиојску грешку на 15 секунди пре краја када су превидели прелазак Еванса на своју половину при два разлике за госте.

Како је меч текао прочитајте овде

КРАЈ МЕЧА

40. минут
Недовић погађа из улаза - 87:88. Још 47 секунди до краја. Еванс је поентирао из улаза лагано - 87:90. Гедраитис није погодио из улаза, али је фаулиран Боломбој после доброг скока. Погађа оба бацања - 89:90. Улановаса је фаулирао Јаго дос Сантос, али судијска одлука да је то неспортски прекршај је вероватно одлучила меч. Погодио је само једно - 89:91. Фаулиран је сада Димша. Гледаоци незадовољни суђењем убацују предмете. Видљиво је било да је Еванс газио линију пола терена. Погодио је оба Димша - 89:93. Јаго је фаулиран. Сигуран је са линије бацања - 91:93. Краде лопту Болмбој, али не успева Звезда да дође до шута и тријумфовали су гости.
39. минут
Закуцава Гилепси - 85:87. Тек 17. бацање промашују гости, Довидас Гедраитис погађа друго 85:88. Промачује оба бацања и Буткевичијус.
38. минут
Бразилац сада одлично полаже и смањује на 83:85. Улановас преко Давидовца погађа - 83:87.
37. минут
Јаго лоше бира да уђе и добија блокаду. Гпости то кажњавјау тројком у контри. Затим Звезда три пута промашује, али фаул добија Гилеспи. Погађа само једно бацање - 81:83.
36. минут
Невероватна тројка Еванса - 76:80. Недовића са бацања и Гедриатис из контре поравнавају - 80:80.
35. минут
Јаго погађа за два, али не и додатно слободно бацање - 76:77.
34. минут
Техничка гершка Митровића и фаул Ханге. Жалгирис погађа сва три бацања - 72:75.
33. минут
Враћају се гости - 72:72.
32. минут
Еванс лактом удара Хангу и то је прекршај у нападу. Гилеспи закуцава затим и то уз прекршај. Погађа и бацање - 72:68.
31. минут
Идеалан старт Звезде вођство већ у првом минуту - 69:68.

КРАЈ ТРЕЋЕ ЧЕТВРТИНЕ

30. минут
Еванс са линије бацања сигуран - 65:68. Давидовац промашује за три поена, али ни гости нису поентирали. Недовић у дриблингу губи лопту, али није то Жалгирис казнио, јер им је остало било самод ве секунде.
29. минут
Читав минут је прошао, а није виђен ни поштен шут на кош, а камоли поен.
28. минут
Манек тројком враћа вођство гостима - 65:66.
28. минут
Невероватан лук Јага у шуту за три и публика је "екплодирала" - 65:63. Тринкијери позива минут одмора.
27. минут
Триникјери је изгубио челенџ за аут - 59:63. Рокас Гедраитис погађа за три - 62:63.
25. минут
Боломбој погађа, а затим и Рокас Гедриатис у транзицији - 57:59.
24. минут
Серија гостију 53:59. Сферопулос зове тајм-аут.
23. минут
Гедриатис и Митровић враћају егал - 51:51. Затим Лука закуцава за вођство - 53:51.
21. минут
Гости тројком враћају преко Гедраитиса, а исто погађа и Еванс - 47:51.
21. минут
Боломбој први пут пуца (и то са бацања - погађа оба) и Звезда води - 47:45.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

20. минут
Јаго погађа два бацања и Недовић тројку и опет води Звезда - 42:41. Бирутис сигуран - 42:43. Јаго затим погађа тешку тројку - 45:43. Самнер се затрчао, а судије су рекле да је то био прекршај Лазаревића, што је разбеснело публику поготово када је виђен снимак те акције. Изједначио је на 45:45 секунд пре краја и са тим скором се отишло на одмор.
19. минут
Гости преко Димше подижу предност на плус четири - 37:41.
17. минут
Митровић враћавођство Звезди - 35:34.
17. минут
Боломбој прави фаул у нападу и Еванс то кажњава тројком - 34:33. Сферопулос зове минуту одмора.
16. минут
Смарт погађа два бацања, па тројку и публика је "прокључала" - 33:31.
13. минут
Тоби се лепо снашао ухатио лопту и поентирао - 26:26. Сманер погађа три са осам метара - 26:29.
12. минут
Смарт доводи Звезду у вођство - 24:23.

КРАЈ ПРВЕ ЧЕТВРТИНЕ

10. минут
Хејс закуцава - 20:23. Враћа истом меро Митровић - 22:23.
9. минут
После велике гужве Смарт узим алопту и поентира - 18:19.
8. минут
Лука Митровић постиже тројку - 16:17. Звезда узима лопту, али поново греши Недовић.
7. минут
Лекавичиус погађа за три. Недовић је лош био у одбрани - 11:17.
6. минут
Рокас Гедраитис закуцава из контре - 11:14.
6. минут
Први тајм-аут на мечу - 9:14.
4. минут
Лепо комбинују гости и Шмитс полаже лопту у кош - 7:11.
3. минут
Немања Недовић нерезонски шутира за тир, а то из контре кажњавају гости преко Еванса - 5:7.