ЦРВЕНО-БЕЛА ДОМИНАЦИЈА: Звезда ГАЗИЛА до титуле

12.04.2017. 20:49
Navijači Crvene zvezde u dvorani Pionir
Навијачи Црвене звезде у дворани Пионир / Извор: МН Press

Први освојени шампионат од 2004.

Кошаркашице Црвене звезде освојиле су титулу шампиона Србије пошто су у четвртом мечу убедљиво савладале браниоца титуле Радивој Кораћ са 68:33 (13:9, 23:15, 11:8, 21:1) и тако дошле до прве титуле  још од 2004 укупним резултатом 3:1 у серији. Ово је Звезди укупно 29. титула шампиона, а уједно и слатка освета за прошлогодишњи пораз од Кораћа у финалној серији.

ОВОМЕ ЈЕ ТЕШКО ОДОЛЕТИ: Реал ХОЋЕ Марка Гудурића (ФОТО)

ЛАЗИЋ ПОД ПРИСМОТРОМ: Европски великан ЖЕЛИ Звездиног бека (ФОТО)

Звезда није имала тежак задатак у четвртом мечу, пошто је Радивој Кораћ био равноправан противник смао у првој четвртини. Већ у наредној деоници Звезда показала да је квалитетнији састав и на полувремену имала двоцифрену предност (36:24). У наставку је Звезда додатно подигла предност и већ крајем треће деонице постало је јасно да ће црвено-беле девојке освојити титулу шампиона, а куриозитет је да је Кораћ у последњој четвртини постигао само један поен.

Навијачи Црвене звезде и Дејан Радоњић - љубав до коске! (ВИДЕО)

Најефикаснија у Звезди била је Мишељић са 15 поена, 12 је постигла Катанић док је 11 додала Прља. У Кораћу ниједна кошаркашица није била двоцифрена, а најефикаснија била је Вучковић са девет понеа.