ДАБЛ-ДАБЛ МИЛУТИНОВА: Србин погурао Армејце ка одбрани трофеја!

20.05.2022. 22:23
Nikola Milutinov
Никола Милутинов / Извор: Профимедиа

Убедљив старт московљана у финалу.

Екипа ЦСКА убедљиво је савладала Зенит у првом мечу финала плеј-офа ВТБ лиге резултатом 83:59. Овом победом су Армејци на најбољи начин отпочели одбрану трофеја, а колико су доминантни у овом такмичењу говори и податак да само једном од оснивања 2009. нису били прваци.

ФИБА ПОТВРДИЛА: Црна Гора учествује на Еуробаскету!

ВЕЛИКИ ПРОБЛЕМ ЗА ДАЛАС: Дончић не игра други меч финала!?

НЕ МОГУ, ПИЈАН САМ: Јокић на урнебесан начин ОДБИО интервју (ВИДЕО)

Московљани су прву четвртину добили 20:8 и већ тада је било јасно да ће гости из Санкт Петербурга тешко да се врате.

На одмор се отишло са резултатом 46:30 у корист Армејаца. Зенит је једино успео да у трећем периоду у два наврата дође до минус 9, али снаге за више нису имали.

У победничком тиму највише се истакао Каспер Вир са 25 поена, док је Никола Милутинов додао 18 (3/4 за два, 12/13 слободна бацања) и 10 скокова за 31 минут, Алексеј Швед је имао 11, а Јонас Јеребко 10 поена.

Најновије вести из света кошарке погледајте ОВДЕ.