04.12.2021. 08:27
Nemanja Bjelica
Немања Бјелица / Извор: Профимедиа

Победа Голден Стејта у великом дербију.

У великом дербију Западне конферениције, али и комплетне НБА, Голден Стејт је савлдао Финикс са 118:96. Ратници су убедљивим триојумфом прекинули историјски низ Санса од 18 узастопних победа, али што је још важније изједначили се са њима на челу табеле.

ПОСЛЕ БРОЈНИХ ПОВРЕДА: У Денверу су МОРАЛИ да реагују, стигло ПОЈАЧАЊЕ

МВП ТРКА: Јокић назадовао, Кари очекивано први

КСС ИМЕНОВАО СЕЛЕКТОРЕ МЛАЂИХ СЕЛЕКЦИЈА: Младу репрезентацију водиће тренер Цибоне (ФОТО)

Домаћин је већ током прве четвртине стекао седам поена предности, да би она током другог квартала отишла и на двоцифрен ниво. Финикс није желео мирно да стоји, већ се спустио на посед заостатка, али је тада доживео потпуни колапс који га је одвео у пораз. Голден Стејт је у завршници трећег периода успео да се попне на огромну предност, која је пред крај меча износила и 25. Санси на крају нису успели ни да добаце до 100 поена, па су се Ратници по броју победа сада изједначили са екипом из Аризоне .

Немања Бјелица је имао сасвим добар учинак са осам убачених поена уз шест скокова и две асистенције за15 минута игре. Међутим, главна виолина тима очекивано је био Стеф Кари који је постигао 23 поена уз по пет уваћених и подељених лопти саиграчима. Гери Пејтон је имао шест мање, баш као и Ендру Вигинс. Поражени састав највише се је гледао ка Диандреу Ејтону, који је доскочио до 23 поена, баш као и Кари.

У великом дербију Лос Анђеелса славили су Клиперси. Иако су номинални гости вечерас водили кроз читав последњи период, виђена је права драму која је решена на линији за слободна бацања – 115:119.

Најефикаснији у победничком тиму био је Маркус Морис са 21 поеном и два скока, Пол Џорџ га је испратио са само два поена мање, док је у “звезданом“ тиму Лејкерса испред осталих био Ентони Дејвис са дабл-даблом од 27 поена и 10 скокова, док је исти учинак имао и Леброн Џејмс који је уз 23 поена стигао до 11 ухваћених лопти.

Пресудна за победу Клиперса била је тројка Кенарда у тренутку када су Лејкерси пришли на два поена заостатка. Морис је потом још једним поготком са дистанце само ставио тачку на велики двобој у Ел Еју.

Највеће изненађење десило се у Даласу где је Њу Орлеанс славио са 107:91. Лука Дончић је убацио 21 поен уз десет скокова, а на то је додао и седам асистенција. Наш Бобан Марјановић је за седам и по минута убацио четири поена уз три скока, али то није било довољно за победу Мевса.  Најзаслужнији за победу Њу Орлеанса био је Брендон Инграм који је убацио 24 поена.