ДЕЛИЈЕ ЋЕ СЕ ОВОМЕ РАДОВАТИ: Финалиста АБА лиге ДОЖИВЕО неочекивану БЛАМАЖУ (ФОТО)

04.04.2017. 20:43
Delije Arena
Делије Арена / Извор: МН Press

Црвено-бели декласирали Подгоричане у мајсторици и браниће пехар Регионалног такмичења.

Неочекивани ударац добили су кошаркаши Цедевите. После победе у полуфиналу АБА лиге над Партизаном и пласманом у полуфинале, шампион хрватске доживео је нокаут у домаћем такмичењу.

ЧУДЕСНО: Кошаркаш Звезде постигао КОШ из НЕВЕРОВАТНО ТЕШКЕ ситуације (ВИДЕО)

РАЗВАЛИЋЕ БУДУЋНОСТ: Погледајте како кошаркаш Звезде НЕМИЛОСРДНО цепа мрежицу на загревању (ВИДЕО)

Košarkaši Crvene zvezde
Кошаркаши Црвене звезде / Извор: МН Press

МЕГА СЕ ПОЈАЧАЛА ЗА СУПЕРЛИГУ: Бивши кошаркаш Звезде и Партизана стигао у Сремску Митровицу (ФОТО)

Мултивитамини су изгубили у дербију кола од Цибоне (69:71), утакмица је била узбудљива до краја, а чести резултатски преокрети само су повећали неизвесност око победника. Шампион је прву четвртину решио у своју корист (20:16), али су Цибоси успели да надокнаде минус и на полувреме оду са пола коша предности (36:35).

Узвратио је наредни ривал Звезде у финалу АБА лиге, па је трећу деоницу добио 22:18 и у последњу четвртину ушао са вођством од три поена. Минут и по до краја, Лука Жорић је вратио предност Цибони, али је Рајт узвратио за 69:68 на 28 секунди до истека регуларног дела. Само девет секунди пре сирене, Маринели је погодио за 70:69, а коначан резултат поставио је Миро Билан са линије слободних бацања, пошто је једно од два извођења промашио.

Цедевита је играла ослабљена за Рајана Боутрајта и Марка Араповића, који су се повредили у мајсторици против Партизана. У њеном тиму са 15 поена истакао се Рашад Џејмс, 13 је убацио Тони Катић, док се на 12 зауставио трагичар Миро Билан. Двоцифрен са клупе био је Марко Томас постигавши 10 поена.