ДЕНВЕР ПОБЕДИО БЕЗ ЈОКИЋА: Богдан се испромашивао у победи Атланте

14.01.2023. 08:59
Bogdan Bogdanović
Богдан Богдановић / Извор: Профимедиа

Претходсне ноћи одиграно је девет мечева.

Девет мечева билпо је на програму претходне ноћи у НБА лиги, а од срспких играча је на паркету био само Богдан Богдановић у победи Атланте против Индијане, док је Денвер савладао Лос Анђелес Клиперсе без повређеног Николе Јокића.

АБА: ФМП славио у малом српском дербију

ЕВРОЛИГА: Ефес ИЗНЕНАДИО у Шпанији, Жалгирис БЛИСТАО пред Звезду

ОБРАДОВИЋ ПОСЛЕ БАСКОНИЈЕ: Како да прокоментаришем Трифуновића? Одиграо је...

Атлан и Индијана одиграли су занимљив меч у којем су Хокси током првог полувртемена има и двоцифрену предност. међутим, Пејсерси су успели да се врате у меч, а у последњој четвртини стигну и до девет поена предности. Ипак, све се решавало у неизвесној завршници у којој је Џон Колинс у последњој секунди ухватио скок у нападу и постигао поене вредне победе. Богдан Богдановић није имао своје вече и прописно се испромашивао са два поготка из девет покушаја и четири постигнута поена. Треј Јанг је са 26 поена био најефикасинији у Атланти, док је поен мање постигао Деандре Хантер. Бенедикт Матури је са 26 поена био најефикаснији код Пејсерса, а испратио га је Бади Хилд са 18 поена.

Денвер је против Лос Анђелес Клиперса играо без повређеног Николе Јокића, али су Нагетси и у таквој ситуацији стигли до победе. Прво полувреме прошло је у изједначеној борби, да би Нагетси у другом полувремену надиграли домаћина. Џамал Мареј са 24 и Мајкл Портер Јуниор са 22 поена били су најефикаснији у Денверу. Каваји Ленард био је најбољи у Клиперсима са 24 поена, а 18 је постигао Норман Пауел.

Сан Антонио Спарси су обележавали пола века франшизе и због тога су се вратили у Аламодом и пред 68,323 гледаоца, шо је нови рекорд за меч лигашког дела сезоне, али су доживели убедљив пораз од Голден Стејт Вориорса са 144:113. Ратници су од старта контролисали меч константно увећавајући предност за коначан тријумф. Џордан Пул предводио је Ратнике са 25 поена, а три мање је постигао Донте Дивићенцо. Ре Џонс са 21 поеном и Келдон Џонсон са 17 поена били су најбољи у редовоима Спарса.