ФИНАЛЕ ПЛЕЈ-ОФА: ЦРВЕНО-БЕЛА ДИНАСТИЈА! Звезда је ШАМПИОН Србије! (ФОТО)

11.06.2018. 20:56
Tejlor Ročesti
Тејлор Рочести / Извор: МН Press

Четврта узастопна титула.

Кошаркаши Црвене звезде успели су да одбране наслов првака Србије по четврти пут заредом! Црвено-бели су у трећој утакмици финала плеј-офа на свом паркету савладали екипу ФМП са 97:88 (21:26, 35:21, 21:19, 20:22) и тако са 3:0 у серији освојили први трофеј у овој сезони.

ЗВЕЗДА НЕЋЕ ИСПЛАТИТИ КВИНСИЈА: Нисмо ДУЖНИ МИлеру! (ФОТО)

НА ПОМОЛУ ВЕЛИКИ ТРЕЈД: Репрезентативац СРБИЈЕ стиже код КОКОШКОВА (ФОТО)

Као и у претходна два дуела, кошаркаши ФМП-а боље су отворили утакмицу. Изабраници Владе Јовановића, у два наврата имали су десет поена предности, али су црвено-бели преко Човића успели да средином друге четвртине приђу на минус два 28:30. Није Звездина серија уродила плодом, па су Пантери серијом 5:0 поново успели да оду на осетнију разлику. У делу меча где је ФМП диктирао темпо, Дејан Давидовац није дозволио екипи из Железника да оде на још већу разлику. Погођен тројком и закуцавањем, Давидовац је свео вођство гостију на три поена разлике.

Dejan Davidovac
Дејан Давидовац / Извор: МН Press

Да се ФМП неће предати у финалу, показао је Бориша Симанић. Позајмљени играч Црвене звезде, у првом полувремену имао је учинак од 12 поена, уз бриљантан шут за три, 4/4! Новом тројком и касније закуцавањем Апића, Пантери су поново отишли на плус шест. Успела је Звезда да се консолидује крајем првог дела игре, највише захваљујући Филипу Човића, који је са својих 13 поена у првом полувремену одржавао Звезду у животу. Пред одлазак на велики одмор, Звезда је сломила отпор гостију, па су изабраници Миленка Топића вођством од 56:47 завршили први део утакмице.

KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: МН Press

Наставили су играчи Звезде са добром игром и у трећој четвртини. Како је време одмицало, црвено-бели су повећавали своју предност до максималних 13 поена разлике, средином трећег дела. Кошаркаши ФМП-а нису успели да пронађу ритам са почетка утакмице и тако омогућили Звезди да дође на корак од нове титуле шампиона Србије. На доминатан начин изабраници Миленка Топића решили су у корист и трећи период игре са 77:66.

Почетком последње четвртине ФМП је успео да серијом слободних бацања спусти предност Црвене звезде на осам пеона разлике. У том делу меча, капитен црвено-белих Бранко Лазић, добио је другу техничку на утакмици и аутоматски искључујућу личну. Лазић није био задовољан одлуком судије, па су навијачи звиждуцима испратили судијску одлуку. Насатвила је Звезда са нервозном игром у одбрани, а Пантери су полако топили предност и дошли до минус пет. Међутим, ово није поколебало Звездине кошаркаше, па су изабраници Миленка Топића ношени подршком са трибина успели да меч приведу крају у своју корист и на крају славе са 97:88

После изгубљеног купа од Партизана и пораза у финалу АБА лиге од Будућности, Звезда је ипак успела да спаси сезону титулом првака Србије. Ово је укупно 19 трофеј Црвене звезде у националном првенству.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ФМП ЖЕЛЕЗНИК 97:88 (21:26, 35:21, 21:19, 20:22)

ДВОРАНА: Александар Николић

ГЛЕДАЛАЦА: 4.100

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Рочести 12, Лазић 4, Омић 20, Добрић 11, Давидовац 15, Антић 3, Кешељ, Човић 13, Јанковић 2, Јовановић, Фелдин 17, Раданов.

ФМП ЖЕЛЕЗНИК: Ђоковић 22, Оџо 8, Ненадић 10, Бурсаћ 4, Симанић 14, Симеуновић, Јеремић 11, Шешлија, Апић 9, Хамфрис 4, Радовановић 6.

Све најновије вести о Мондијалу у Русији можете да прочитате ОВДЕ.