ДОБРО ШУТЕРСКО ВЕЧЕ ЗА СРБЕ: Недовић 21, Јовић 9+8 - Реал поново пао!

21.01.2021. 22:52
Nemanja Nedović
Немања Недовић / Извор: Профимедиа

Узбудљиво вече у Евролиги.

Кошаркаши Панатинаикоса, на дебију новог тренера Одеда Каташа, у Атини су лако изашли на крај са Химкијем, најлошијим тимом такмичење, и у 21. колу Евролиге уписали седму победу резултатом 94:78.

ЗЛАТНИ САВЕТИ: Како да освојите 2.000 ЕВРА у само једном дану?!

БУДУЋНОСТ ЗАВРШИЛА НА КОЛЕНИМА: Победа Цедевите олакшава Звезди и ДАЈЕ НАДУ ПАРТИЗАНУ!

КАД ЈОКИЋ ЗАСВИРА ХАРМОНИКУ: Амери ЛУДЕ за хитом Мирослава Илића (ВИДЕО)

ПАО је са учинком 7-13 на деоби 14. места са Црвеном звездом, док је ослабљена екипа из предграђа Москве остала на само две победе.

Химки је последњи тријумф остварио 17. новембра прошле године против Зенита у Санкт Петербургу 88:83 и од тада је забележио 13 узастопних неуспеха у елитном такмичењу.

Домаћи су у финишу провг полувремена обезбедили двоцифрену предност (46:33) и више је нису испуштали. Зелени су имали максималних плус 21.

Константинос Митоглу је са 29 поена и 12 скокова (индекс корисности 42) одиграо најбољи меч у каријери у Евролиги, а Немања Недовић је уписао 21 (4/6 за два, 3/10 за три, 4/5 слободна бацања), уз 2 скока и 5 асистенција за 27 минута.

У пораженом тиму Џордан Мики је предњачио са 25 поена и 7 скокова, Ерик Меколум је имао 17, а Стефан Јовић 9 (2/4 за два, 1/1 за три), скок и 8 асистенција за 21 минут.

Грци у следећем колу играју са Реалом у Мадриду, а Химки дочекује Бајерн.

Макаби је у одличној утакмици у Тел Авиву савладао мадирдски Реал 86:84. ‘Понос Израела’ је у пенал завршници промашио три слободна бацања, али гости из Шпаније нису успели да искористе поклон и избегну други узастопни пораз. У понедељак су, подсетимо, у Мадриду изгубили од Црвене звезде.

Краљевски клуб је у финишу прве четвртине имао 12 поена предности (31:19), али је Макаби успео да се врати и до краја је виђена изједначена борба у дворани у Тел Авиву.

Домаћи тим је прекинуо низ од шест пораза од Реала највише захваљујући одличном издању Тајлера Дорсија који је уписао 30 поена (7/9 за два, 4/5 за три), а двоцифрен је био и Отело Хантер са 11 поена.

У тиму из престонице Шпаније Треј Томпкинс је забележио 20 поена, Валтер Таварес 15, а Алберто Абалде 13.

Макаби је 12. са учинком 9-11, а Мадриђани четврти са 13 победа и седам пораза.