ДОНЧИЋ И ДАЛАС ЛАКО СА НАГЕТСИМА: Јокић сјајан и упркос повреди (ВИДЕО)

14.03.2021. 08:32
Nikola Jokić
Никола Јокић / Извор: Профимедиа

Нови пораз Денвера.

Екипа Денвер Нагетса убедљиво је поражена у новом колу НБА лиге. Од Нагетса је била боља екипа Далас Маверикса са 103:116 (29:28, 22:34, 22:31, 30:23). Никола Јокић је наступио упркос повреди ноге коју је доживео дан раније и поново је био сјајан. Толико сјајан да је са 26 поена, девет скокова и 11 асистенција за 37 минута на терену био најбољи играч утакмице на прагу "трипл-дабла", али игра читавог Денвера није била на неопходном нивоу

СКРОМНО ВЕЧЕ ПОКУШЕВСКОГ: Њујорк убедљив против Оклахоме (ФОТО)

ПАРТИЗАН ОСЛАБЉЕН, МАТОВИЋ ОПТИМИСТА: Истина је, ДЕСЕТКОВАНИ смо, али идемо на победу (ФОТО)

ЗМАЈЧЕКИ ПАЛИ ПОСЛЕ ДРАМЕ: Игокеа победила Цедевиту у Александровцу, Словенци све даље од плеј-офа

Јокић је из игре шутирао 10/20, био је најбољи поентер на мечу у оба тима, међутим, већ у другој четвртини је постало јасно у ком правцу ће ићи ова утакмица.

Кристапс Порзингис са 25 поена и Лука Дончић са 21 су били најбољи у тиму Даласа.

Гостујућа екипа је у трећој четвртини стигла до 20 и ништа више није могло да помогне Денверу.

Уз Јокића су се у Нагетсима истакли и Мајкл Портер Јуниора и Вили Бартон са по 23 убачена поена, међутим, њих тројица су готово "сами" играли на овом мечу - први наредни стрелац Денвера био је Џамал Мареј са 10 поена.

Пет тројки Порзингиса излудело је домаће, а и Џош Ричардсон је постигао 20 поена за Далас, што је било довољно за нову победу.

Српски кошаркаш Бобан Марјановић није на овом мечу наступао за Далас.