ДОНЧИЋ ПОБЕДОМ ПРОСЛАВИО РОЂЕНДАН: Далас славио против Нетса - Бобију три минута (ВИДЕО)

28.02.2021. 08:37
Luka Dončić
Лука Дончић / Извор: Профимедиа

Сјајна партија Словеначког кошаркаша.

Екипа Далас Маверикса савладала је, на гостовању, ослабљени тим Бруклин Нетса резултатом 115:98. Мавериксе је поново предводио Лука Дончић који је имао још један разлог за славље. Тачније, Словеначки кошаркаш је синоћ прославио 22. рођендан. Српски кошраркаш Бобан Марјановић провео је три минута на паркету и имао је по скок, украдену лопту и асистенцију.

Бруклин није успео да пружи значајнији отпор Даласу јер су им очито недостајали Кевина Дуранта и Кајрија Ирвинга који су због повреда били ван терена.

На другој страни Лука Дончић је наставио да сјајном игром предводи Далас који је прекинуо серију Бруклина од осам победа.

Дончић је меч на дан свог 22 рођендана завршио са 27 постигнутих поена уз седам асистенција, шест скокова и две украдене лопте. Кристапс Порзингис га је добро пратио и додао 18 поена, а имао је и четири скока и две асистенције уз једну украдену лопту.

У тиму Бруклина Џејмс Харден је био најефикаснији играч меча са 29 поена, седам скокова и шест асистенција, али им је то била слаба утеха.

Српски интернационаланц Бобан Марјановић добио је минутажу на крају утакмице и уписао по један скок, украдену лопту и асистенцију.

Овом победом Далас је прекинуо низ Бруклина од чак осам победа.