ДОНЧИЋ САМЛЕО ФРАНЦУЗЕ: Лука убацио 47 поена - Драгић РЕШИО меч (ВИДЕО)

07.09.2022. 19:23
Luka Dončić
Лука Дончић / Извор: Фото: ФИБА

Силовита Словенија...

Репрезентација Словеније успела је да савлада Француску у последњем колу групе Б Евробаскета пошто су били бољи у финишу резултатом 88:82.

АТАМАН САОПШТИО ЛОШЕ ВЕСТИ: Најбољи репрезентативац Турске се ВРАЋА У ИСТАНБУЛ!

ТУРСКА СТОЈИ СРБИЈИ НА ПУТУ: Поразом од Шпаније се укрстили са ”Орловима”

ЛОШЕ ВЕСТИ ИЗ ТАБОРА ОРЛОВА: За Недовића је Европско првенство завршено

Од самог старта се видело да ће ово бити меч репрезентације Француске и Луке Дончића.

Словеначки репрезентативац је бриљирао од почетка, управо је он одржавао предност своје екипе и то након великог преокрета у првој четвртини, имали су Французи 14:3, да би прва деоница била завршена резултатом 19:20.

Егал у наставку, у другој и трећој четвртини су Словенци имали предност, али благу и Французи су увек успевали да се врате и да изједначе резултат, пар пута смо видели и резултатску клацкалицу.

Дончић је практично у сваком тренутку имао макар половину поена словеначке репрезентације на свом конту, био је незаустављив са осмехом на лицу, видело се да је ово његов дан.

Словенци су тројкама у последњој четвртини стекли огромно вођство. Едо Мурић је погодио за 74:67, да би потом феноменални Дончић погодио за 80:70, а Французи се нису дали.

Направили су серију од 9:0, тројком Ертела пришли на 79:80, а Словенци су промашивали тројке на другој страни и мучили су се и да упуте шут ка кошу у појединим нападима.

Резултатска клацкалица и у последња два минута, а након поена Чанчара Словенци су стигли до 86:82 на уласку у последњи минут, да би Горан Драгић решио питање победника након контре.

Све вести са Евробаскета прочитајте ОВДЕ.

БОНУС ВИДЕО: Погледајте сцену са свадбе Ане Дабовић