ДРАМА У ЕВРОЛИГИ: Ефес победио, навијачи Партизана ће морати да држе палчеве Звезди

05.04.2024. 21:56
Kevin Panter i Šejn Larkin
Кевин Пантер и Шејн Ларкин / Извор: МН Press

Лоше вести за кошаркаше Партизана из Истанбула.

Анадолу Ефес је као гост савладао Фенербахче резултатом 82:80 (16:13, 16:23, 19:16, 31:28) и поново има тријумф више од српског клуба у борби за место у плеј-ину Евролиге. Црно-беле у последњој рунди очекује дуел са Валенсијом у Београду, док ће Ефес дочекати Црвену звезду, а навијачи Партизана ће морати да навијају за вечитог ривала. Да се сада не бавимо мечевима Басконије (у току узбудљив дуел са Реалом)...

Ефес је боље започео утакмицу у "Улкер спорт арени", стекао осма поена предности у уводној деоници, али је домаћин у шаховској партији успео да поврати poyicije у почетни положај.

Захваљујући тројкама Папајаниса и Вилбекина, Фенербахче је преокренуо на 26:20 у 15. минуту, али се гости, оптерећени важношћу утакмице, нису предавали. После резултатске клацкалице у другом делу другог квартала тим Шарунаса Јаскиевичијуса је отишао на велики одмор са четири поена вишка, 36:32.

Тројком Хејса-Дејвиса Фенер се почетком другог полувремена одлепио на плус седам, 39:32. Уследила је серија гостију 7.0 за изједначење (23. минут) и то је био тренутак када је почело ново надмудривање тренера Јасикевичијуса и Мијатовића.

Екипе су играле прса у прса до средине последње четвртине када је Ефес успео да се одлепи на 67:61, што је била, испоставиће се кључна предност у овако тврдој и нервозној утакмици.

Успео је Фенербахче да смањи на 74:76 на улазу у последњи минут, а онда је Бубоа погодио тројку вредну тријумфа за 74:79. Узвратио је истом мером Гудурић за 77:79 на 35 секунди до краја. Ларкин је на супротној страни похгодио из тешке позиције уз зву сирене, али је Биберовић тројком вратио драму. Промашио је Брајант прво бацање на 3,8 секунди , другои пут је био прцизан, али Хејс Дејвис није успео да донесе победу Фенербахчеу.

Јунак тријумфа Анадолу Ефеса је био Вил Клајбурн са 21 поеном, пет скокова и четири асистенције, док је Шејн Ларкин забележио 13 поена, уз пет асистенција и четири ухваћене лопте.

Скоти Вилбекин је био најефикаснији код домаћина са 17 поена, а одличан је био и Марко Гудурић са 15 поена