ДРАМА У НОВОМ МЕСТУ: ФМП после продужетка победио Крку

29.12.2023. 19:36
KK FMP
KK ФМП / Извор: Фото: АБА лига/Крка/Драго Перко/косарка.си

Пети тријумф Пантера.

Кошаркаши ФМП-а победили су као гости Крку после продужетка резултатом 89:87 (81:81) у утакмици14. кола АБА лиге. ФМП сад има скор 5-9, а Крка 3-11.

ЛУЧИЋ: Видим Партизан на фајнал-форуVladimir Lučić

ЛУЧИЋ: Видим Партизан на фајнал-фору

АЦО ПЕТРОВИЋ НАЈАВИО: Србин у репрезентацији Хрватске!Aleksandar Petrović

АЦО ПЕТРОВИЋ НАЈАВИО: Србин у репрезентацији Хрватске!

СФЕРОПУЛОС ПРЕД ИГОКЕУ: Важно је да играмо нашу игруJanis Sferopulos

СФЕРОПУЛОС ПРЕД ИГОКЕУ: Важно је да играмо нашу игру

Домаћин је имао плус осам пред почетак последње деонице, али је клуб из Железника успео да се врати у меч. Крка је водила 81:77 на само 20 секунди пре краја, али је ФМП успео да изједначи и избори продужетак. У додатних пет минута ФМП је водио 89:85 61 секунду пре краја, а Крка је у финишу промашила шут за нови продужетак.

Војислав Стојановић, најефикасниији кошаркаш утакмице, дао је 21 поен за ФМП. Бојан Суботић је дао 17, Матиц Ребец је дао 15, а Нејт Вотсон и Никола Шарановић по 10. Јап Шпан је са 15 минута предводио Крку, 11 је дао Марко Радовановић, а по 10 Роберт Јурковић и Ајзеја Казинс. ФМП у наредном колу, следећег петка, дочекује Цибону, док ће Крка у госте Партизану.