ДРАМА У СПЛИТУ: Студентима победа после два продужетка

Студентски центар је славио после продужетка 101:94 на гостовању Сплиту.

СПЕКТАКУЛАРНА ПОНУДА: ЈЕДНИМ КЛИКОМ ДО 500 РСД ПЛУС 30.000 РСД БОНУСА!

МАРИНОВИЋ ПРЕД МЕГУ: Доћи ће растерећено, спремни смо за изазов

МИЈАИЛОВИЋ ОТКРИО: Само ЈЕДНА ствар га је ОДВРАТИЛА од одласка из Партизана

Спектакуларан меч је одигран у Сплиту. Свакој екипи је припало по једно полувреме, а у продужетку се боље снашао тим Студентског центра. Меч је обележио феноменални Вињалес, који је постигао чак 37 поена и имао је индекс 43. Кенан Камењаш је испратио Американца са 18 поена и 13 скокова (индекс 33), док су Џастин Едвардс и Флечер Мекги додали по 16. У пораженом саставу 18 поена и 11 скокова Карла Жганеца, по 14 су убацили Роко Лени Укић и Треј Меклин, Тони Перковић је додао 12, до су по 11 уписали Тонко Вуко, Дарко Бајо и Нејц Барич.

Тешке тренутке проживљава Барселоне, а вечерас (21.00) јој у госте стиже увек незгодна Валенсија. Хоће ли Каталонци коначно прорадити? Квота на кеца је 1,55, на kombinazziju 1&3 2,20, а на дуплу шансу X2 2,60. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Барселона - Валенсија.

Првих 20 минута гости су одиграли сјајно и завршили су полувреме са плус десет. Сплит је у наставку кренуо амбициозније, играла се боља одбрана и трећу деоницу су добили са 11 поена разлике и свели су дебитанте из Подгорице на свега 13 поена.

Ипак, Студентски центар у последњи квартал улази серијом 9:0 и чинило се да је сломио ривала. Међутим, тако нису мислили Укић и Меклин. Сјајни Вињалес је изборио продужетак за госте.

У додатних пет минута боље су ушли домаћи кошаркаши, стекли и седам поена предности, па се стекао утисак да су на добром путу да прекину серију пораза. Поново им је Вињалес био трн у оку, срљали су притом и у нападу, Укић је себи несвојствено правио готово почетничке грешке и дозволио ривалу да се врати. Отишло се у други продужетак.

У наставку се ипак показало да Подгоричани имају већи квалитет у овом тренутку. Брзо су успоставили контролу, стекли осетнију предност и на крају уписали други тријумф у сезони.

Погледајте како изгледа Мина Милутиновић, девојка Немање Недовића.