Играо је за Црвену звезду, а данас у тренутку ИЗНЕРВИРАО И РАСТУЖИО СРБЕ! Патња остаје после овог потеза (ВИДЕО)

01.09.2023. 18:23
Holand
Холанд / Извор: Фото: Twitter printscreen/FIBA Basketball World Цуп 2023 🏆 / МН Press

Донео је тријумф својој селекцији, док ми морамо жалити због Италије.

Резултат који ни најмање није ишао на руку српској селекцији догодио се у окршају Порторика и Доминиканске републике на Мундобаскету. Наиме, Порторико је победио резултатом 102:97 и тако задржао шансе за пролаз даље у четвртфинале, док Србији није извесно прво место све и да победи Доминикану у следећем сусрету

БРАЗИЛЦИ СЛАВЕ ЈАГА: Нови кошаркаш Звезде пресудио Канађанима

ГРЦИ СЕ РАСПАЛИ У НАСТАВКУ: Литванија у четвртфиналу! Са Америком за прво место

СЛОВЕНЦИ У ТОП 8: Дончић и Тоби добили рат нерава, Аустралија нема више шансе

Порторико је имао двоцифрену предност у првом полувремену, у трећој деоници и заостатак већи од десет, међутим у самом финишу успели су да реше питање победника.

Кључни моменат се вероватно одиграо у последњем минуту. Тад је прво Џорџ Кондит сјајно зауставио ривала, да би у транзицији Џон Холанд погодио тројку за плус три.

Бивши кошаркаш Црвене звезде је тако одржао свој састав у животу и у такмичењу, али је у исто време и омео Србију у намери да у својим рукама држи потенцијално прво место.

У завршној рунди групе Србија ће против Доминикане тражити пролаз даље и навијаће за Порторико против Италије. У случају да се оба резултата поклопе, наш тим би окончао групни део такмичења изнад осталих и тако вероватно избегао САД.

Све вести о Мундобаскету прочитајте ОВДЕ.