ЕП ИРАКЛИОН: Црвена фурија убедљива против Орлића

09.07.2023. 22:28
Mlada košarkaška reprezentacija Srbije
Млада кошаркашка репрезентација Србије / Извор: Фото: ФИБА

Србија наредни меч игра сутра од 15 часова против Црне Горе.

Млада кошаркашка репрезентација Србије доживала је први пораз на шампионату у Ираклиону. У другом колу такмичења по групама Србија  је изгубила од Шпаније 54:76 (17:17, 11:18, 16:24, 10:17), а у наредном колу Орлићи ће играти против Црне Горе сутра од 15 часова.

НИШТА ОД БРОНЗЕ: Шпанија јача од Србије!

ОГЛАСИО СЕ МИШКО: Јокић ИГРА ЗА СРБИЈУ на Мундобаскету? (ФОТО)

ДОБИЈА НОВУ ШАНСУ: Потписује Брајан Ангола!

После доста добрих и врло изједначених 15 минута, после којих је и резултат био поравант 24:24, Шпанија је боље одиграла други део друге четвртине и велики одмор дочекала са седам поена предности 35:28. Испоставило се да су то били кључни тренуци у којима су Шпанци прелимили резултат. Сви покушаји Србије да се врати у игру, нису уродили плодом, посебно јер су Шпанци последњи период отворили серијом 12:0 и дошли до предности 71:44. Прве поене у овом делу игре Србије је постигла после скоро шест минута, када је Филип Бранковић убацио тројку. До тада је Шпанија већ направила недостижну предност и стигла потом до тријумфа.

Селекцију Шпаније су са по 15 постигнутих поена предводили Мајкл Каиседо и Хуго Лопез. У Србији су су двоцифрени били само Михаило Петровић са 14 поена и Никола Шарановић са три поена мање.

Погледајте како изгледа Беатрис Мореира, девојка Гиљермеа Соареша фудбалера Браге