ЕП КАДЕТА: Није било +50, али Србија још једном победила Хрватску и освојила бронзану медаљу (ФОТО)

19.08.2017. 20:12
Muška kadetska košarkaška reprezentacija Srbije
Мушка кадетска кошаркашка репрезентација Србије / Извор: Фото: fiba.com

Изабраници селектора Слободана Клипе, завршили на победничком постољу.

Кадетска репрезентација Србије, играчи рођени 2001. године и млађи, освојила је трече место на Европском првенству које се одржава у главном граду Црне Горе Подгорици.

ПРИДРУЖИО СЕ НА ПРИПРЕМАМА: Ђорђевићевом Бајерну стигло ВЕЛИКО појачање (ФОТО)

ГРЧКА У СУЗАМА: Јанис је рекао НЕ! (ФОТО)

Изабраници селектора Слободана Клипе у мечу за место на победничком постољу савладали су селекцију Хрватске. За разалику од дуела у групној фази шампионата кад су српски кадети славили са 50 поена разлике (102:52), у мечу за бронзану медаљу до тријумфа су стигли тек после узбудуљиве завршнице: Србија – Хрватска 76:71 (21:11, 20:22, 13:24, 22:14).

Репрезентативци Србије су одмах на старту ставили до знања ривалу да су решени да их још једном савладају и освоје бронзану медаљу. Српски кадети су брзо повели са 11:2, а предност још више увећали до краја прве четвртине 22:11. Хрвати су убрзо смањили на 21:17, али су изабраници селектора Клипе направили серију 13:2 и дошли до рекордног вођства у 15. минуту - 34:19.

Партизан ДЕМАНТОВАО долазак још једног појачања (ФОТО)

У финишу првог полувремена дошло је до малог опуштања што је хрватски тим искористио да смањи заостатак - 41:33. Наставио је наш млади тим и на старту другог полувремена са летаргичном игром, уз много грешака и промашаја, што је проузроковало преокретом коме се мало ко надао - 46:51 (26. минут). Заиграли су српски кадети нешто боље у наставку сусрета, на кратко повели са 54:53, али је Хрватска имала предност и после треће четвртине - 54:57.

Кренули су изабраници селектора Клипе на све или ништа и у 37. минуту после тројке Ђорђа Пажина поново дошли у вођствуо - 67:66. Уследила је неизвесна завршница у којој се наш млади тим много боље снашао и дошао до заслуженог тријумфа - 76:71.

СРБИЈА У16: Мишковић, Андрић, Павићевић 5, Карапанџић 13, Пажин 22, Агоч, Живановић 5, Васић 5, Ланговић 17, Марковић, Танасковић 5, Поповић 4.

ХРВАТСКА У16: Петровић, Гиздавић 16, Лукачић 3, Рашић, Гулин 9, Перасовић, Рудан 14, Бошњак 15, Шкарица, Шарић 14, Тишма, Мајић.

ВЕОМА СУ ЗАБРИНУТИ: Ево шта су Клиперси урадили због ТЕА (ФОТО)