ЕП ЛЕТОНИЈА: Орлићи брзо заборавили Литванију, разбијена Велика Британија (ФОТО)

29.07.2018. 15:54
Juniroska košarkaška reprezentacija Srbije
Јунироска кошаркашка репрезентација Србије / Извор: Фото: КСС

Србија победила убедљиво 102:71.

Јуниорска репрезентација Србије остварила је први тријумф на Европском првенству које се одржва у Летонији. Изабраници селектора Александра Бућана су у другом колу групе Д убедљиво савладали селекцију Велике Британије са 102:71 (23:16, 26:14, 29:21, 24:20).

Подмлађена Србија боља од Африканаца

НОВИЦКИ НА ДОПИНГ ТЕСТУ: Да променим ДИЛЕРА?! (ФОТО)

Неизвесност на овом мечу била је присутна само у првих неколико минута до резултата 7:7. Репрезентација Србије је брзо дошла до жељеног ритма, форсирала игру у самом рекету где су наши високи играчи доминирали, лако долазили до повољних позиција и реализације. Уследила је серија 11:0 за вођство 18:7. Наставила је Србија у истом темпу и у наставку утакмице, у 15. минуту повела 40:21, да би прво полувреме решила у своју корист са 49:30.

Наставили су српски репрезенетативци у жестоком ритму и у наставку сусрета. Тамндем Пецарски – Петрушев био је нерешива енигма за одбрану британског тима, тако да је у 26. минуту резултат био убедљивих 68:38. Донекле је опао је темпо у последњој четвртини, селектор Бућан је пружио шансу свим изабраницима, али то није утицало на више него убедљив тријумф Србије. Једино питање које се постављало да ли ће наш тим постићи 100 поена, што му је пошло за руком после тројке Исламовића у последњем минуту.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.