ЕП НОВИ САД: Орлићи против Летоније вадили шпанске флеке (ФОТО)

11.08.2018. 22:53
Košarkaška kadetska reprezentacija Srbije
Кошаркашка кадетска репрезентација Србије / Извор: Фото: КСС

Србија остварила убедљиву победу.

Кадетска репрезентација Србије остварила је прву победу на Европском првенству које се одржава у Новом Саду. Изабраници селектора Владе Вукоичића су у оквиру другог кола групе Б убедљиво савладали Летонију са 85:60 (21:16, 22:13, 22:20, 20:11) и тако успели да се искупе за пораз од Шпаније у првом колу.

ПОТВРЂЕНО ЈЕ! Партизан преговара са Јанковићем (ФОТО)

ОВО ЋЕ ЗАНИМАТИ ДЕЛИЈЕ! Фелдин ПРЕЛОМИО, ево где наставља каријеру (ВИДЕО)

Са огромном жељом и енергијом српски кадети су ушли у овај дуел. Заиграли су одмах снажно у одбрани, а из такве игре дошли су до неколико контри и лаких поена, за вођство 18:9 у седмом минуту. После прве четвртине Србија је водила 21:16, упркос нешто лошијим процентима шута, посебно са линије слободних бацања. Летонци су успели у наставку сусрета да успоставе равнотежу и у 17. минуту приђу на 28:27. Финиш првог полувремена припао је Србији која је направила серију 15:2 и отишла на одмор резултатом 43:29.

Наставак сусрета припао је селекцији Летоније, која је заиграла нешто брже и прецизније и успела да смањи заостатак на 49:40 у 23. минуту. Србија је убрзо повратила двоцифрено вођство после тројке Лазара Стефановића и одличне акције Михаила Мушикића – 56:42. Уследило је спектакуларно закуцавање Луке Пауновића после кога је Србија отишла на 16 – 65:49. Летонци су погодили две тројке на почетку финалне деонице, али то је било све што су ураде. Репрезентативци Србије су рутински привели меч крају и прву победу на шампионату учинили још убедљивијом – 85:60.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.