ЕП У МАЂАРСКОЈ: Србија у полуфиналу (ФОТО)

12.07.2018. 20:55
Ženska košarkaška reprezentacija Srbije
Женска кошаркашка репрезентација Србије / Извор: Фото: КСС

Чека се победник меча између Италије и Португалије.

Женска кошаркашка репрезентација до 20 година пласирала се у полуфинале Европског првенства у Шопрону, пошто је савладала домаћина првенства Мађарску са 73:61 (18:20, 15:20, 19:12, 21:9). Изабранице селектора Милоша Павловића у четвртфиналу су одиграле фантастично друго полувреме, направиле преокрет и савладале домаћу селекцију. Губила је Србија са чак 17 поена разлике средином друге четвртине, али је великом борбеношћу и колективном игром успела да дође до велике победе. Репрезентација Србије у полуфиналу које је на програму у суботу састаће се са победником дуела између Италије и Португалије.

ПЛЕЈ НА ВИДИКУ: Звезда нанишанила прво појачање (ФОТО)

Партизановци, следите Милошев пример (ВИДЕО)

Срнбија није добро почела утакмицу.Није добро почео утакмицу наш млади тим. Услед великог притиска публике и агресивне игре домаће селекције, имала је Србија већ у шестом минуту девет поена заостатка – 13:4. Међутим, са две тројке Невена Наумчев вратила је Србију у игру и донела изједначење- 14:14. Мађарска је фуриозно почела и другу четвртину и невероватном серијом 15:0 повела са 35:18 у 15.минуту. Финиш првог полуврмена припао је Србији. Разиграле су се Мина Ђорђевић, Ивана Раца и Ивана Катанић и Србија је смањил на полуврмену на 40:33.

Наставиле су изабранице селектора Павловића са борбеном и храбром игром да би после тројке Марије Стојановић у 26. минуту успеле да ухвате резултатски прикључак – 46:43. Нису одустајала Србијан, биле је све боља као је меч одмицао што је у последњим секундама трећег периода донело изједначење – 52:52. Утишала се дворана у Шопрону на старту финалне деонице кад је Раца донела прво вођство Србији – 54:52. Захваљујући сјајној Мини Ђорђевић предност је била на страни Србије и после 35. минута велике борбе – 61:58. Психолошка предност била је тада на страни српских репрезентативки, Мађарице су све више грешиле, што је преточено у капиталну предност – 65:58 на два минута пре краја сусрета. Србија је одиграла одлично и саму завршницу, паметном игром оверила је тријумф 73:61 и пласман у полуфинале. Најефикаснија у Србији била је Раца са 17 поена, док је Мађарску предводила Геребен са 18 поена.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.