ЕП У НОВОМ САДУ: Тријумф Орлића за крај и пето место на шампионату Европе

18.08.2018. 21:06
KSS
КСС

Борили су се и заслужили више.

Мушка кадетска репрезентација Србије, играчи рођени 2002. године и млађи, заузела је пето место на Европском првенству које се одржава у  Новом Саду. Изабраници селектора Владе Вукоичића у последњем мечу на шампионату убедљиво су савладали селекцију Грчке са 81:68 (24:12, 20:20, 18:13, 19:23). Наш млади тим је средином прве четвртине преузео контролу игре, створио двоцифрену предност, тако да се тријумф ниједног тренутка није доводио у питање.

МОЖЕ ЛИ ГА ПАОК ЗАДРЖАТИ: Европски великани у трци за Пријовића! (ФОТО)

МЕДИЈИ ИЗ КОМШИЛУКА ЈАВЉАЈУ: Македонац стиже у Звезду (ФОТО)

Није српске кадете збунило стартно вођство селекције Грчке од 8:5. Преко расположеног Филипа Шкобаља узвратили су серијом 9:0 и преокренули резултат – 14:8. До краја прве четвртина Србија је одлично шутирала за три поена и стекла двоцифрену предност – 24:12. Грцима је припао наставак сусрета, јер су дошли до жељеног ритма и смањили у 14. минуту на 26:22. Брзо су изабраници селектора Вукоичића појачали интезитет игре у одбрани, разиграо се Стефан Агоч, Лазар Стефановић је у самом финишу убацио пет везаних поена, што је нашем тиму поново донело сигурно вођство – 44:32 на крају првог полуврмена.

У истом ритму наставили су српски кадети и у наставку утакмице. Служио је их је шут, одбрана је била на задовољавајућем нивоу, тако да је после треће четвртине предност увећана на 62:45, а утакмица практично била преломљена. Зато је било очекивано да падне ритам у последњих десет минута, што се и десило. Грци су на све начине покушавали да ублаже пораз што им је само делимично пошло за руком – 81:68.

СРБИЈА У16: Ивковић 6, Пауновић 7, Манојловић 4, Агоч 11, Андрић 9, Стефановић 11, Светозаревић 3, Мушикић 6, Тарлаћ 2, Шкобаљ 18, Јоксимовић 4, Павићевић.

ГРЧКА У16: Филиос, Николаидис 9, Коловерос 5, Висариоу 8, Костопоулос, Прапас 4, Филипоу 6, Папасавоглу 14, Калогирос 13, Толијас 2, Караманлис, Цамис 7.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.