ЕП ЗА ЈУНИОРЕ: Први пораз Србије! Опет ти Британци...

28.07.2019. 18:24
Juniorska košarkaška reprezentacija Srbije
Јуниорска кошаркашка репрезентација Србије / Извор: Фото: Fiba.basketball

Орлићи нису успели да победе.

Јуниорска кошаркашка репрезентација Србије поражена је од Велике Британије после продужетка у другом колу Европског првенства у Грчкој резултатом 87:85 (14:16, 17:23, 20:18, 26:20, 10:8).

ТЕО ДОБИЈА САИГРАЧА ИЗ РЕПРЕЗЕНТАЦИЈЕ: Ђорђевић у Болоњи прави српску колонију (ФОТО)

ПРЕТЕ ЦРНО-БЕЛИМА: Партизанов РИВАЛ у Еврокупу довео НБА појачање! (ФОТО)

ОТВОРИО ДУШУ: Репрезентативац Србије без длаке на језику о позиву у тим! (ФОТО)

Утакмицу је нешто боље отворила Велика Британија која је повела са 10:5 на старту, али су изабраници Слободана Клипе већ до краја прве деонице преокренули и после уводних десет минута Орлићи су имали два поена предности. Већим делом друге четвртине било је неизвесно, али су онда репрезентативци Србије у завршним минутима првог полувремена направили серију 8:0 и на одмор су отишли са предношћу од 39:31.

Почетком треће четвртине Србија је стигла до максималних десет поена предности, али је у наставку Велика Британија успела да истопи разлику и пре последњих десет минута резултат је био 57:51. Орлићи су добро отворили четврту деоницу и имали су предност од девет поена разлике, али су тада Британци поново заиграли одлично и временом су успели да дођу и у вођство, али је на крају ипак регуларни део утакмице завршен нерешеним исходом (77:77). Последњи напад у четвртој четвртини имала је Србија, али је Ђорђе Пажин промашио тројку за победу, па се отишло у продужетак.

После само два минута игре у продужетку Британци су имали шест поена предности, али је Србија потом успела да се врати у утакмицу. Ипак, у последњем нападу, при заостатку од два поена разлике, Пажин је поново шутирао тројку за победу коју је промашио, а лопту је ухватио Алекса Марковић који је покушао да избори нови продужетак шутем уз звук сирене, али безуспешно.

Boxscore
Boxscore / Извор: Фото: Fiba.basketball

Boxscore

Иначе, недавно је млада репрезентација Србије испала у Б дивизију, јер је на Европском првенству заузела 15. место, а и ту су Орлићи поражени од Велике Британије, али у осмини финала.

Погледајте како изгледа црногорска репрезентативка у кошарци Милица Милошев.