ЕП ЗА МЛАДЕ: Орлићи наставили да се БРУКАЈУ и ИСПАЛИ у НИЖИ ранг

20.07.2019. 17:16
Mlada košarkaška reprezentacija Srbije
Млада кошаркашка репрезентација Србије / Извор: Фото: fiba.basketball

Лоши резултати.

Кошаркашка репрезентација Србије узраста до 20 година доживела је нови пораз на Европском првенству у Израелу. Бољи од Орлића били су њихови вршњаци из Италије који су у доигравању за пласман од 13. до 16. места славили резултатом 86:63 (27:11, 22:24, 15:13, 22:15) и тако послали нашу селекцију у Б дивизију. После овог неуспеха, изабраници Оливера Поповића ће се састати са Летонијом у борби за претпоследње место у недељу од 10.30 часова.

НИ ЊЕГА НЕЋЕ БИТИ: Још један освајач ПРСТЕНА отказао учешће на Мундобаскету! (ФОТО)

ЛУЧИЋ НА ПОЧЕТКУ ПРИПРЕМА: Велике су амбиције, а најбитније за успех је ОВО

ЉУДИ, АМЕРИ НИСУ ТАКО МОЋНИ: После силних ОТКАЗА ево шта је остало од ДРИМ ТИМА за Мундобаскет у Кини

Италијани су меч отворили серијом 9:0, а од тог тренутка су само додатно увећавали предност до краја уводне четвртине коју су решили у своју корист резултатом 27:11. Друга деоница је била много уједначенија и наши кошаркаши су у неколико наврата успели да приђи на -12, али је резултат на полувремену био 49:35.

Азури су и друго полувреме отворили серијом (8:0), али су тада Орлићи успели да узврате са 10:0 и поново врате наду да могу доћи до победе. Ипак, то је била немогућа мисија, па су Италијани на крају тријумфовали са 86:63.

Mlada košarkaška reprezentacija Italije
Млада кошаркашка репрезентација Италије / Извор: Фото: fiba.basketball

Најефикаснији у екипи Србије био је Марко Пецарски са 15 поена, а двоцифрен је био још само Вук Вуликић са 14. У победничком тиму незаустављив је био Габријеле Стефанини који је убацио 27 поена, а изабраници Оливера Поповића нису имали решења ни за Алесандра Пајолу који је постигао 19.

Погледајте како изгледа италијанска атлетичарка Сара Галимберти.