ЕП ЗА ЖЕНЕ: Драма у Зрењанину, кош у последњој секунди одлучио ПОБЕДНИКА! (ВИДЕО)

27.06.2019. 22:27
Ženska košarkaška reprezentacija Srbije
Женска кошаркашка репрезентација Србије / Извор: Фото: Fiba.com

Лудница.

Женска кошаркашка репрезентација Србије савладала је на старту Европског шампионата које се у одржава у Србији и Летонији селекцију Белорусије са 55:53 (18:16, 11:6, 12:10, 14:11). Српске играчице успеле са да у последњој деоници меча сломе отпор противника и остваре веома важан тријумф на старту такмичења. Кош одлуке постигла је Соња Петровић у последњој секунди утакмице. Наредни дуел изабранице Марине Маљковића играју у петак од 20 и 30 против Русије.

ЕП ЗА ЖЕНЕ: Британке почистиле домаћина, Шведска боља од Црне Горе (ВИДЕО)

ПРОШЛО ЈЕ ДЕВЕТ ГОДИНА ОД КРАЂЕ У ТУРСКОЈ: Тањевић ШОКИРАО целу Србију изјавом о спорној ситуацији! (ВИДЕО)

ЂОРЂЕВИЋ ОТКРИО У РАЗГОВОРУ ЗА ФИБА САЈТ УОЧИ СП: Србија има нешто што други немају

Белорусија је оштро ушла у овај дуел и искористила притисак српских играчица, па су гошће током читавог првог дела биле у предности, а после 20 минута резултат на семафору је износио - 32:29 у корист Белорусије.

Као и у првом полувремену и у наставку је виђена права резултатска клацкалица, у којој се Белорусија боље снашла и минималну предност коју је стекла током првих 20 минута суверено чувала на својој страни. Српкиње су покушавале на све начине да сломе отпор гошћи, међутим, нису успеле у тој намери. Резултат пред улазак у последњу деоницу износио је 42:41 у корист Белорусије.

Успеле су наше кошаркашице да коначно заиграју своју препознатљиву игру и захваљујући добром шуту спола у ослучујућих десет минута преокрену резултат и забележе тријумф на самом сатрту турнира! Соња Петровић била је човек одлуке, пошто је поготком у последњој секунди пресудила Белорускињама. Најефикаснија у победничком саставу била је Соња Петровић са 18 поена, Јовановић је убацила девет, док су по седам имале Црвендакић и Станковић. Код Белорусије, Веремејенка је постигла 13, Папова је имала осам, док је Хаспер меч завршила са осам.

БЕЛОРУСИЈА - СРБИЈА 53:55 (16:18, 16:11, 10:12, 11:14)

ДВОРАНА: Кристална дворана у Зрењанину.

СУДИЈЕ: Царуча, Ћићи, Томашовић

Србија: Чађо 3, Јовановић 9, Милић 4, Миљковић 1, Петровић 18, Брукс 4, Бутулија, Црвендакић 7, Дабовић 2, Шкорић, Станаћев, Станковић 7.

Белорусија: Бентли 4, Лихтарович 9, Папова 10, Сницина 6, Веремејенка 13, Брич, Хаспер 8, Инкина, Маско, Рицикава 3, Тарашева, Зиузкова.