ЕП ЗА ЖЕНЕ: Драма у "Арени" решена после продужетка! Познато прво полуфинале (ВИДЕО)

04.07.2019. 19:54
EP za žene Srbija 2019
ЕП за жене Србија 2019 / Извор: Профимедиа

Све се зна.

Женска кошаркашка репрезентација Француске пласирала се у полуфинале Европског првенства после победе над Белгијом у веома неизвесном мечу у "Штарк арени". Францускиње су тријумфовале после продужетка резултатом 84:80 (27:16, 8:16, 19:22, 14:14, 16:12) и у борби за финале ће се састати са Великом Британијом.

ЕП ЗА ЖЕНЕ: Прегазиле их као плитак ПОТОК! Ако Србија прође Шведску, играће са њима у полуфиналу (ФОТО)

ЕП ЗА ЖЕНЕ: Нико их ту није очекивао, Британке прве полуфиналисткиње (ФОТО)

СЛОБОДНО МЕ НАЗОВИТЕ ИДИОТОМ: Бивши НБА АС нема дилему, Јокић ће бити МВП следеће сезоне (ВИДЕО)

Францускиње су сјајно отвориле меч и врло брзо су стекле 14 поена предности (19:5), али су се Белгијанке консолидовале и крајем друге четвртине су чак дошле и до вођства захваљујући серији од 11:0, али је на полувремену ипак водила Француска са 35:32.

Већим делом треће четвртине је Француска била у предности, а у последњој деоници је Белгија водила до самог краја. Ипак, Францускиње су успеле да дођу до изједначења тројком десет секунди оре краја коју је погодила Брија Хартли.

Додатних пет минута је Француска боље одиграла и у једном тренутку је дошла и до шест поена предности, али се Белгија у последњем минуту вратила у меч када је смањила на 82:80. Ипак, Белгијанке нису имале снаге за потпуни преокрет, па је меч завршен победом Францускиња резултатом 84:80.

Најзаслужнија за победу Француске била је Сандрин Груда која је убацила 33 поена, а боља од осталих у саставу Белгије била је Ема Месеман са 24 поена.

Погледајте како изгледа Андреа Сасу, девојка Андрее Јанонеа.