ЕП ЗА ЖЕНЕ: Нико их ту није очекивао, Британке прве полуфиналисткиње (ФОТО)

04.07.2019. 14:43
Košarkaška reprezentacija Mađarske
Кошаркашка репрезентација Мађарске / Извор: Фото: fiba.basketball

Драматичан меч у Арени.

Кошаркашице Велике Британије први су полуфиналисткиње Европског првенства пошто су у првом мечу четвртфинала одиграном у ''Штарк арени'' савладале Мађарску са 62:59 (15:13, 17:9, 16:16, 14:21). Британке ће се у полуфиналу састати са победником меча између Белгије и Француске.

ТРИНКИЈЕРИ ПРЕСЕКАО: Једног кошаркаша послао на позајмицу, други је слободан играч (ФОТО)

ТУРЧИН СТИГАО У ЖЕЛЕЗНИК: Улубај нови члан ФМП-а (ФОТО)

НАВИЈАЧ ПАРТИЗАНА ГА ВРЕЂАО, КАЛИНИЋ ИРОНИЧНО ОДГОВОРИО: Играм само за Војводину или Југославију

Мађарска је добро почела меч и повела 7:0, а Британке су до првих поена стигле после два и по минута са пенала захваљујући Карли Самјуелсон. Од тог тренутка су Британке почеле полако да хватају прикључак и кренуле да сустижу Мађарице да би до изједначења 11:11 стигле два минута пре краја четвртине, да би Британке на мали одмор отишла са два поена вишка. Бритаснке су потпуно преузуеле контролу меча у другој четвртини и  стигле до двоцифрене предности 29:19 коју су успеле да сачувају и на полувремену.

У наставку су Британке успешно одржавале предност и током треће четвртине када су константно остајале на десетак поена предности и са тим вишком ушле у последњих 10 минута меча. Мађарице су тада кренуле на све или ништа и почеле да смањују предност, да би Британке успеле да зауставе први налет и врате 10 поемна предности 56:46 у 36. минуту. Међутим, упорне Мађарице се нису предавале и још једно мсу кренуле у потеру за Британка и 45 секунди пре краја приђу на само поена заостатка 60:59. После неколико неиксоришћених напада, Самуелсон је са пенала потврдила победу Британки у чијим редовима је најефикаснија била Тери Фагбенли са 29 поена. Код Мађарица Ивон Тарнер постигла је 11, а по 10 су додале Кристина Ракшањи и Агнес Штрудер.

Погледајте како изгледа Кристина Јањић, изабраница српског репрезентативца Александра Митровића