ЕПСКИ РАСПАД КНЕЖЕВА: Олимпијакос бруталном трећом четвртином отписао Обрадовићев Монако (ВИДЕО)

19.05.2023. 18:52
Olimpijakos
Олимпијакос / Извор: Реутерс

Имамо првог финалисту Евролиге.

Кошаркаши Олимпијакоса пласирали су се у финале Евролиге после победе над Монаком 76:62 (14:20, 15:21, 27:2, 20:19) на фајнал-фору у Каунасу.

НИШТА ОД ОДБРАНЕ ТРОНА: Мега поражена од Next Генератион-а

ТОПИЋ: Променио сам више клубова, али трудим се да ме то не ремети

РЕШЕВА СЕ ПИТАЊЕ ТРЕНЕРА: Жељков ученик ПРЕУЗИМА Ефес!

Као да су две екипе замениле дресове на полувремену утакмице. У уводних 20 минута све је било у знаку екипе Саше Обрадовића.

Saša Obradović
Саша Обрадовић / Извор: Реутерс

Разигран је био Мајк Џејмс, који и без много форсирања имао 13 поена што је било довољно да се на велики одмор оде са плус 12.

ФАЈНАЛ-ФОР ЕВРОЛИГЕ, ПОЛУФИНАЛЕ

Олимпијакос - Монако 76:62 (14:20, 15:21, 27:2, 20:19)

Хала: Жалгирио арена

Судије: Рижик, Латишевс, Вилијус

Олимпијакос: Волкап, Кенан 7, Лунцис, Ларенцакис 4, Фол 12, Слукас 9, Везенков 19, Папаниколау 15, Боломбој 2, Питерс, Блек 3, Mekkisik 5

Монако: Браун 4, Окобо 17, Монеке 2, Лојд 11, Дијало 2, Мотејунас 7, Отара, Хал 2, Џејмс 17

А онда следи трећа четвртина. Хорор од деонице за Монако... Силовито је кренуо тим Јоргоса Барцокаса, феноменална енергија у одбрани је донела и лаке поене на другој страни терена.

Као дланом о длан стигли су на поен заостатка. Реаговао је Саша Обрадовић тајм-аутом, али помоћи није било. Кнежеви нису могли да се саставе, напади су се завршавали тешким шутевима, неколико пута су несхватљиво губили лопте и четвртину су завршили са два постигнута поена.

Тако је само трећи квартал био довољан Олимпијакосу да реши меч и оде на плус 13.

У последњој деоници је покушао Монако да се врати, али психички их је тотално дотукла трећа четвртина и мораће да се задовоље борбом за треће место.

Најефикаснији код победника је био Саша Везенков са 19 поена, Папаниколау је имао 15. Мустафа Фал је додао 12.

У тиму Монака, Џејмс је меч завршио са 17 поена колико је имао и Окобо.

Друго полуфинале се игра од 20 часова када се састају Барселона и Реал Мадрид.