ЕРТЕЛ И ГОБЕР РАСТУЖИЛИ ИТАЛИЈАНЕ: Азури пали после продужетка, Француска у полуфиналу Евробаскета (ВИДЕО)

14.09.2022. 19:21
Evrobasket
Евробаскет / Извор: Реутерс

Драма у Берлину.

Кошаркашка репрезентација Француске пласирала се у полуфинале Евробаскета после победе над Италијом 93:85 (27:20, 11:11, 18:31, 21:15, 16:8)

КАДАР НЕВЕРА! Са 1.000 динара у џепу за ЈЕДАН ДАН постао МИЛИОНЕР – ова прича ће вас одушевити! (ФОТО)

ЗБОГОМ НАКОН ЕВРОБАСКЕТА: Легенда објавила ПЕНЗИЈУ!

Светски, европски, а наш - Дејан Бодирога, председник Евролиге!

Французи су имали почетну предност, као уосталом и наша селекција пре три дана, у првом полувремену су апсолутно контролисали меч и пре свега захваљујући надмоћи Гобера под кошем и луцидношћу Фурнијеа доминирали у првих 20 минута. У једном тренутку су Триколори имали чак и плус 11, али све се променило у наставку.

Италијанска трећа четвртина била је изванредна, решили су тај део игре у своју корист резултатом 31:18 и апсолутно окренули моментум, као и резултат. У четвртој деоници права драма, Азури у благом вођству, највећа предност је била плус осам за тим Ђанмарка Поцека.

На 16 секунди до краја 77:75 за Италијане и два слободна бацања за, до тада најбољег играча Азура на мечу, Симонеа Фонтекија. Нови играч Јута Џеза је подбацио промашио оба пута. У следећем нападу, Ертел је погодио и на пет секунди до краја резултат је био изједначен. Поново је Фонтекио промашио, овога пута из знатно теже позиције и меч је отишао у продужетак.

У додатних пет минута, шоу Томаса Ертела, плесао је омалени плејмејкер и са шест поена у продужетку довео свој тим до победе. Значајни су били и поени Рудија Гобера, поготово оба погођена слободна бацања на два минута до краја.

Код Триколора чак пет двоцифрених, Ертел (20), Гобер (19), Фурније (17), Јабуселе (15), Луваву (13).

Није помогао Азурима ни одлични Марко Спису, који је меч завршио са 21. поеном, колико је имао и трагичар Симоне Фонтекио.

Триколори у борби за финале чекају бољег из меча Словенија - Пољска (20:30).

Најновије вести о Евробаскету можете наћи ОВДЕ.

БОНУС ВИДЕО: Погледајте анкету ко је крив за дебакл у Берлину?