ЕВРОКУП: Добар почетак и пораз на крају, Партизан победио сам себе (ВИДЕО+ФОТО)

03.10.2018. 22:24
KK Partizan
KK Партизан / Извор: МН Press

Парни Ваљак стартовао у Европи.

Кошаркаши Партизана доживели су пораз на старту Еврокупа од Трента у Италији са 82:73 (17:24, 26:19, 19:15, 20:14). Црно-бели су на овом мечу играли у ритму топло-хладно, али су на крају захваљујући грешкама у одбрани, али и исхитреним шутевима испустили победу на премијери у Европи.

ЗНА СЕ КО СУДИ ЗВЕЗДИ, А КО ПАРТИЗАНУ: Одређени арбитри за наредно коло Суперлиге Србије (ФОТО)

ПРЕД МЕЧ СА ТРЕНТОМ: У Партизан стигле ОДЛИЧНЕ вести! (ФОТО)

Као и у Загребу пре неколико дана, Партизан је имао добар почетак и против Трента на старту европске одисеје ове сезоне.. Одличном одбраном, комбинованом са зонским пресингом који су спроводили током прве деонице, црно-бели су после првих десет минута имали предност 24:17. наставили су изабраници Ненада Чанка да одлично трче у леђа противнику и одрже предност из прве четвртине... Тренто се тргао средином другог дела игра и успео да приђе на четири поена заостатка.

Ипак, са пет везаних поена, Партизан је поново отишао на максималних плус девет и чинило се да ће прво полувреме лагано привести крају. Грешкама у финишу друге деонице, Тренто се серијом 9:0 потпуно вратио у меч и на полувреме се отишло са нерешеним исходом 43:43.

Партизан је тројком Маринковића започео друго полувреме, али је Тренто брзо узвратио и после дуго времена повео на мечу. За разлику од првог дела, црно-бели су у трећу деоницу ушли са далеко мање агресије у одбрани. То је Тренту омогућило предност од 53:48 средином другог пловремена. Сарадња Лендејла и спољне линије потпуно је осујећена, а Италијани су то користили и добрим шутем за три подизали предност. Наставио је италијански тим да диктира темпо и удвајањем на ниском посту принуди играче Партизана на грешке, после којих су играчи Трента врло лако развијали контре и на тај начин оду и а плус 10. Мини серијом од 6:0, изабраници Ненада Чанка су усепли да пред последњих десет минута смање предност домаћина и врате се у меч.

Серијом грешака на старту последње деонице Партизан је поново дозволио Тренту да поведе и дође на корак од тријумфа. Брзоплетост у напдау, као и лош скок у одбрани били су пресудни чиниоц лоше партије црно-белих у одлучујућих десет минута. Минијутурама Пејџа у финишу меча црно-бели су држали прикључак, алие је све то анулирано добрим шутем за три домаће екипе, што им је омогућило тријумф на старту такмичења у Еврокупу.

ТРЕНТО - ПАРТИЗАН 82:73 (17:24, 26:19, 19:15, 20:14)

ДВОРАНА: Пала Тренто

СУДИЈЕ: Семеш, Гарсија, Ротер.

Тренто: Гомеш, Јовановић, Марбл, Мезаноти, Радичевић, Флакадори, Фокај, Хоџ, Миан, Пасколо.

Партизан: Лендејл, Маринковић, Пејџ, Пецарски, Загорац, Загорац, Аранитовић, Гагић, Гавриловић, Гегић, Николић, Си Величковић.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.